دستگیری بلاگر تخریبگر آثار تاریخی

به گزارش مجله کارنیکان، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور گفت: اقدامات اخیری که یک بلاگر گردشگری در سیستان و بلوچستان انجام داده است، غیر قابل چشم پوشی است و با مرتکبان جرائم علیه میراث فرهنگی در فضای مجازی برخورد خواهد شد.

دستگیری بلاگر تخریبگر آثار تاریخی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار امیر رحمتالهی در رابطه با حاشیه های اخیر که توسط یک بلاگر گردشگری پیش آمده، گفت: حفاظت از آثار تاریخی از وظایف مهم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیرو های یگان حفاظت سراسر کشور است و آن ها در جهت نگهداری و حفاظت آثار ارزشمند تاریخی همواره کوشا هستند، البته نقش و اهمیت حمایت نیرو های مردمی و دوستداران میراث فرهنگی در جهت تحقق این مهم انکارناپذیر است.

او افزود: اقدامات ناشایست عده ای در قالب بلاگر های گردشگری که موجب ناراحتی و تشویش اذهان عمومی، دوستداران میراث فرهنگی و راهنمایان گردشگری شده است به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست و یگان حفاظت میراث فرهنگی به عنوان ضابط خاص قضائی با موضوعاتی از این دست برخورد خواهد کرد. ضمن این که در خصوص موضوع اخیر نیز فرد مورد نظر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده است.

رحمت الهی شرح داد: مرتکبان جرایم علیه میراث فرهنگی باید بدانند اهمیت میراث فرهنگی به گونه ای است که قانون گذار این جرایم را در عداد جرایم علیه امنیت قرار داده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی بیان نمود: با اقتدار تمام و اتکا به قوانین با این گونه اقدامات برخورد می کنیم و بستر لازم برای مقابله با جرائم علیه مواریث تاریخی فرهنگی در یگان حفاظت میراث فرهنگی فراهم و ظرفیت قانونی نیز در این زمینه وجود دارد.

او افزود: ظرفیت گسترده مشارکت های مردمی به عنوان پشتوانه ما در انجام ماموریت های محوله به صورت فعال عمل کرده و دوستداران میراث فرهنگی در سراسر کشور به عنوان شبکه گسترده اجتماعی سازمان دهی شده می توانند وقوع هرگونه جرم علیه مواریث ارزشمند تاریخی فرهنگی را به شماره تلفن 09662 گزارش کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1276

به "دستگیری بلاگر تخریبگر آثار تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری بلاگر تخریبگر آثار تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید