خداحافظی هوندا با روسیه

به گزارش مجله کارنیکان، خودروسازی هوندا با صدور بیانیه ای از تصمیمش برای خروج از بازار روسیه خبر داد.

خداحافظی هوندا با روسیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، خودروسازی ژاپنی هوندا با صدور بیانیه ای اعلام کرد در راستای عمل به استراتژی جدید این شرکت در کاهش هزینه ها و بازسازی ساختاری از ابتدای سال 2022 از بازار خودروی روسیه خارج خواهد شد و فعالیت آن در این کشور تنها محدود به موتورسیکلت و تجهیزات موتوری خواهد شد. قرار است ارایه خدمات پس از فروش به مشتریان روس این شرکت که تا سال 2021 خودروهای هوندا می خرند ادامه یابد.

با وجود افزایش نسبی فروش برخی از برندهای خارجی در بازار خودرو روسیه پس از فروکش کردن موج نخست کرونا، هوندا با اقبال زیادی روبرو نشده و فروش آن در روسیه در ماه نوامبر امسال نسبت به نوامبر سال قبل بیش از 50 درصد کاهش یافته است. این خودروساز ژاپنی ماه قبل تنها توانسته بود 79 خودرو در بازار روسیه بفروشد. در مجموع 11 ماه نخست امسال هوندا در روسیه 1383 خودرو فروخته که نسبت به سال قب 15 درصد کاهش یافته است.

حتی قبل از کرونا نیز محبوبیت هوندا در روسیه کاهش یافته بود تا جایی که در سال 2019 میزان فروش آن با 64 درصد کاهش به 1836 دستگاه خودرو رسیده بود که 64 درصد کمتر از فروش آن در سال 2018 بود. این رقم همچنین در مقایسه با 1.7 میلیون خودرو فروخته شده در روسیه در سال 2019 بسیار ناچیز بوده است.

روسیه تا سرانجام نیمه نخست امسال دومین بازار بزرگ خودرو در اروپا بود. آلمان بزرگ ترین بازار خودرو در اروپا محسوب می شود و تنها در فصل تابستان آلمانی 251 هزار خودرو خریدند. پس از آلمان و روسیه، فرانسه با فروش 103 هزار خودرو در تابستان و ایتالیا با فروش 89 هزار خودرو در این مدت، سومین و چهارمین بازارهای بزرگ مصرفی خودرو در قاره سبز محسوب می شوند. انگلیس که تا سال قبل دومین بازار بزرگ خودرو در اروپا بود امسال به رتبه پنجم رفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1362

به "خداحافظی هوندا با روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی هوندا با روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید