بخشش مردی که دوست همسرش را به قتل رساند

به گزارش مجله کارنیکان، مردی که به خاطر تأمین هزینه های درمان سگ همسرش مرتکب قتل شده بود، ازسوی اولیای دم بخشیده شد و به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت. او از قضات دادگاه درخواست بخشش کرد.

بخشش مردی که دوست همسرش را به قتل رساند

به گزارش شرق، این مرد پیش از این، محاکمه و به قصاص محکوم شده بود؛ اما قبل از اجرای حکم و در حالی که همه چیز برای انجام قصاص آماده بود، پیروز به جلب رضایت اولیای دم شد و با منتفی شدن قصاص این بار به لحاظ جنبه عمومی جرم قتل در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت و بار دیگر از خودش دفاع کرد.

آن طور که در پرونده آمده است، متهم برای اینکه هزینه درمان پای شکسته سگ همسرش را نداشت، از یک زن که دوست همسرش بود، کلاهبرداری کرد و در نهایت او را به قتل رساند.

در یکی از آخرین روز های اسفند سال 95 شهروندانی که از اتوبان حکیم عبور می کردند، به پلیس خبر دادند جسد زنی در فضای سبز کنار اتوبان افتاده است. با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه معین شد جسد متعلق به زنی حدودا 30 ساله است که با ضربات متعدد جسم تیز به قتل رسیده است. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران در اولین مرحله از تحقیقات خود متوجه شدند مقتول زنی به نام ترانه است که در خانواده متمولی زندگی می نموده است.

همچنین معین شد پدر ترانه قبل از پیداشدن جسد خبر مفقودشدن دخترش را اعلام نموده بود. در تحقیق از خانواده ترانه، معین شد این زن چندی پیش به وسیله شبکه های مجازی با جوانی به نام سینا آشنا شده بود و با وجود مخالفت خانواده اش در مرداد 95 با او ازدواج کرد؛ اما پس از گذشت مدت کوتاهی معین شد سینا او را فریب داده و بر خلاف ادعا های اولیه اش، حدود یک سال پیش با دختر دیگری ازدواج نموده و متأهل بوده است.

بنا بر اظهارات خانواده مقتول، با وجود متارکه ترانه و سینا، ترانه بعد از مدتی کوتاه تصمیم گرفت دوباره با سینا آشتی کند و به همین علت از یکی از دوستان خود به نام سحر و همسرش، سهیل، درخواست میانجیگری نموده بود. با شناسایی سحر 36 ساله و سهیل 25 ساله، تحقیقات از آن ها در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران عظیم نهاده شد.

کارآگاهان اطلاع پیدا کردند سهیل پس از سرانجام ناپیروز موضوع میانجیگری، به ترانه گفته بود دعانویسی را می شناسد که می تواند در مدت 29 روز زندگی او را سروسامان ببخشد. مرد جوان به این بهانه مبلغ دو میلیون تومان از ترانه پول دریافت کرد، اما با سرانجام مدت 29 روز مورد ادعایش، هیچ اتفاق خاصی رخ نداد و ترانه مطالبه پول پرداختی خود را نموده بود؛ اما از آن هنگام، سهیل به بهانه های مختلف زمان دیگری را برای پس دادن پول ترانه مقرر می کرد تا اینکه در نهایت زن جوان ناپدید و سپس جسدش کشف شد.

با توجه به دلایل و مدارک به دست آمده، تحقیقات پلیسی از سهیل در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی نهاده شد. سهیل که حدودا یک ماه از ازدواجش می گذشت، در اظهارات اولیه منکر هرگونه دریافت پول از ترانه شد؛ اما در ادامه و با توجه به ارائه مدارک انکار ناپذیر از سوی کارآگاهان به ناچار به دریافت پول از ترانه اعتراف کرد و در این زمینه به افسران جنایی گفت: من شغل و درآمد معینی ندارم و از زمان ازدواج با سحر در خانه او زندگی می کنم. چندی پیش سگ همسرم از ناحیه پا دچار شکستگی شد و من تصمیم به درمانش گرفتم، اما پول درمان سگ را نداشتم؛ به همین علت به دروغ موضوع دعانویس را با ترانه مطرح کردم تا بتوانم هزینه درمان سگ همسرم را تهیه کنم؛ اما من ترانه را به قتل نرساندم.

در شرایطی که سهیل منکر ارتکاب جنایت و قتل ترانه شده بود، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در بازرسی از محل سکونت او در خیابان ستارخان پیروز به کشف مدارک شناسایی متعلق به ترانه شدند. سهیل که دیگر چاره ای جز بیان حقیقت نداشت، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: ترانه دائما من را تهدید می کرد که اگر پولش را بازنگردانم، موضوع را به سحر خواهد گفت. با ترانه قرار گذاشتم؛ من از او درخواست فرصت کردم، اما ترانه قبول نکرد و نهایتا با هم درگیر شدیم. او را به داخل شمشاد ها هل دادم و سپس چند ضربه چاقو به شانه چپش زدم. در ادامه ضربات زیاد دیگری به پهلو و شکم او وارد کردم. سپس کیفش را که محتویات آن 250 هزار تومان پول، عابربانک، مدارک شناسایی و... بود، برداشتم و چاقو را نیز در داخل شمشاد ها پنهان کردم.

پرونده بعد از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه 5 دادگاه کیفری استان تهران رفت و متهم در این شعبه محاکمه شد. او با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. او همچنین به خاطر سرقت هایش به سه سال حبس و شلاق هم محکوم شد و رأی صادره مورد تأیید دیوان عالی کشور نهاده شد؛ اما در نهایت و قبل از اجرای حکم اولیای دم اعلام کردند از قصاص گذشت می نمایند. با گذشت اولیای دم متهم یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت.

او خطاب به قضات گفت: من سه سال است در زندان به سر می برم و روز های سختی را گذرانده ام. زیر تیغ اعدام بودم و افسردگی شدید گرفته بودم. درخواست دارم با توجه به گذشت اولیای دم، من را ببخشید. من از سر نداری و شکسته شدن غرورم این کار را کردم. خانواده ام برای نجات جان من خیلی هزینه کردند و من درخواست دارم با توجه به وضعیتی که گرفتارش شده ام و مسائل خانوادگی که برایم ایجاد شده، من را ببخشید. قضات با سرانجام جلسه دادگاه برای تصمیم گیری در این زمینه وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1194

به "بخشش مردی که دوست همسرش را به قتل رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش مردی که دوست همسرش را به قتل رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید