ایده هایی برای اجرای دکوراسیون با بودجه کم و مالی

به گزارش مجله کارنیکان، بارها پیش آمده است که با دیدن مجله های دکوراسیون، نمایش های تلویزیونی و یا صفحات مربوط به دکور در شبکه های اجتماعی، برای دکوراسیون خانه خود ایده گرفته اید، اما دکوراسیون با بودجه کم برای انجام تغییرات، موضوعی ست که مانع انجام این ایده ها می گردد.

ایده هایی برای اجرای دکوراسیون با بودجه کم و مالی

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

با دیدن تصاویر مختلف از دکور خانه ها، فکر می کنیم که برای هر کدام از آن وسایل باید هزینه بالایی صرف شده باشد و این معمولا کمتر از بودجه مورد نظر ماست. باید به این نکته توجه کنیم که تزیین خانه، تنها به یک ذهن خلاق نیاز دارد و نه صرف هزینه های زیاد. حتی با بودجه کم هم می گردد ظاهری لوکس و زیبا به خانه خود ببخشیم.

در اینجا چند ایده وجود دارد که با کشف بهترین نکات و ترفندها، به شما یاری می نماید تا فضای خانه خود را با ایده های ارزان تزیین کنید.

ایده های ارزان را برای دکوراسیون خانه خود پیدا کنید

مهم ترین مرحله برای دکوراسیون با بودجه کم، این است که تصمیم بگیرید به جای یاری دریافت از یک طراح داخلی با صرف هزینه های زیاد، خودتان دکور خانه تان را طراحی کنید. این مورد از آن جهت مهم است که به شما در مشخص بودجه لازم و همچنین خرید موارد دلخواه در چک لیست تان یاری خواهد نمود.

اولین قدم برای برنامه ریزی دقیق این است که الهام بخش طراحی خود باشید. پس از آن، برای ایده دریافت در پیدا کردن سبکی که می خواهید در طراحی خود بهره ببرید، در وبلاگ ها یا صفحات معروف دکوراسیون خانه جست وجو کنید.

وقتی از نیازهای دکوراسیون خود مطمئن شدید، آن ها را به ایده های کوچک تر تقسیم کنید. یک روش عالی برای این کار، طبقه بندی آن ها در دسته هایی مانند مبلمان، لوازم جانبی، رنگ، دیوار، کف، وسایل دکور و… است. حالا برای مرور و خرید این وسایل دکوری مطابق با نیاز خود، فروشگاه های آنلاین را چک کنید و از هزینه آن ها آگاه شوید. با این کار می توانید میزان هزینه مورد نیاز برای دکوراسیون خود را تخمین بزنید و مشخص کنید که برای اجرایی کردن ایده های ارزان دکور خانه خود، چه بودجه ای را اختصاص دهید.

بهترین راه برای تهیه دکوراسیون لوکس با بودجه کم این است که به صورت هفتگی یا ماهانه مقدار مشخصی را به بازسازی منزل خود اختصاص دهید. در طی چند ماه شما می توانید هزینه های مورد نیاز برای دکوراسیون خود را پس انداز کنید.

  • 5 سوالی که قبل از تغییر دکوراسیون باید از خود بپرسید

وسایل قدیمی خود را بازسازی کنید

آیا واقعا ضروری است مبلمان قدیمی خود را تعویض کنید؟ برای صرفه جویی در هزینه ها، می توانید برخی از قطعات را با یک سری تغییرات زیبا مانند یک پوشش تازه از پارچه یا تودوزی جدید، عوض کنید. در واقع شما باید هنگام برنامه ریزی ایده های دکوراسیون با بودجه ی کم، این نکته را مورد توجه قرار دهید.

نگاهی به آشپزخانه خود بیندازید. آیا باید تمام کابینت های آشپزخانه را تعویض کنید یا تنها با رنگ آمیزی و یا جایگزین کردن چند قطعه، امکان نوسازی آن ها وجود دارد؟

برای اینکه بتوانید به ساخت وساز خانه ای با حداقل هزینه ممکن فکر کنید، باید به جای اینکه وسایل را بیرون بیندازید و مبالغ زیادی را برای خرید کالاهای دیگری خرج کنید، آن دسته از وسایل را که می توانید به چیزی نو و جدید تبدیل کنید، یادداشت کنید و آنها را در خانه خود نگه دارید.

برای کاهش هزینه های خود، اطمینان حاصل کنید تا آنجا که ممکن است برخی از وسایل را به جای دور انداختن، دوباره بهره ببرید. وقتی می دانید که چه چیزی را باید دوباره مورد استفاده قرار دهید، آغاز به ساختن می کنید. با این روش می توانید هزینه های نوسازی و یا تغییر در دکوراسیون را تا حد زیادی کاهش دهید.

هر چند وقت یک بار وسایل را از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل کنید و مکان تازه ای را به آن ها اختصاص دهید. اگر یک جایگاه خاص برای یک مکان خاص در خانه خود خریده اید به این معنی نیست که آن جایگاه باید تمام عمر خود را با شما در همان مکان ثابت سپری کند. وسایل مختلف را جابه جا کنید و تغییرات کوچک در دکوراسیون را بپذیرید.

اتاق نشیمن را زیبا کنید

حالا که قرار است با بودجه محدود کار کنید، باید برای خرید وسایلی هزینه کنید که بتوانند برای مدت طولانی دوام بیاورند. چنین هزینه های اولویت بندی شده ای باید به سمت وسایلی راهنمایی شوند که بیشترین استفاده را برای شما دارند.

با انتخاب مبلمان با کیفیت، شما می توانید برای مدت زیادی در هزینه های تعمیر و نگهداری آن صرفه جویی کنید، زیرا مبلمان هایی با کیفیت بالا، می توانند سال ها و حتی دهه ها دوام بیاورند. آنها مانند لوازم دکوری جانبی و یا رنگ هایی نیستند که بعد از یک یا دو سال با تغییر مد، عوض شوند و یا جذابیت خود را از دست بدهند. برای داشتن چنین مبلمانی می توانید به سراغ سبک های کلاسیک و یا وینتج بروید.

هنگامی که بهترین مبلمان را از نظر جنس و میزان کارایی انتخاب کردید، فقط باید در اتاق نشیمن خود چیزهای کوچک و ارزان قیمت را اضافه کنید. هنگام انتخاب مبل مناسب برای اتاق نشیمن خود، مطمئن شوید که به سراغ مبلی می روید که فضای شما را به زیبایی تعریف می نماید و در عین حال بر راحتی و کاربردی بودن آن هم تمرکز داشته باشید.

جدا از این موضوع، مبلمان شما باید در حد بودجه شما، زیبا باشد. دیگر موارد مهمی که در اتاق نشیمن شما وجود دارد، جایگاه ها، میزهای کوچک، تابلوهای دیواری و لوازم جانبی است. بهتر است بر روی این چند مورد تمرکز کنید و بدون صرف هزینه بیش از حد، به دنبال بهترین روش برای خرید آن ها باشید.

  • 18 ایده ارزان و کاربردی برای چیدمان اتاق پذیرایی کوچک

اگر بودجه تان به خرید وسایل نو نمی رسد، وسایل دست دوم خریداری کنید

همانطور که گفتیم، وقتی صحبت از ایده های ارزان برای دکوراسیون با بودجه کم می گردد، تنها چیزی که بیشترین اهمیت را دارد خلاقیت است. از خرید مبلمان دست دوم و سایر لوازم تزئینی نترسید. البته به شرط آنکه سالم باشند و قیمت مناسبی هم داشته باشند. به این ترتیب شما می توانید موارد جدیدی را بدون صرف هزینه های زیاد به دکوراسیون خود اضافه کنید.

به یاد داشته باشید که یک آینه قدیمی را می توان دوباره رنگ آمیزی کرد، روکش یک مبل قدیمی را می توان با یک روکش جدید تعویض کرد یا حتی می گردد نورپردازی داخلی را متناسب با آنچه شما دوست دارید، مدرن کرد. سبک همواره قابل تغییر است، اما کیفیت را نمی توان جایگزین کرد.

دیوارها را رنگ کنید

یک رنگ ساده می تواند هر دیواری را به مرکز توجه تبدیل کند و در عین حال فضای اتاق را تازه و روشن تر کند. با ترکیب رنگ های مختلف، می توانید طرحی را که برای دکوراسیون با بودجه کم در نظر دارید، اجرایی کنید. شما با صرف یک بودجه اندک برای رنگ و به کار دریافت یک رنگ کار حرفه ای، می توانید نمای خانه خود را یک بار دیگر تازه و جدید نشان دهید.

با استفاده از رنگ های متفاوت و تکنیک های مختلف قلمو روی دیوار، می توانید انواع جلوه ها و طرح های جذاب را ایجاد کنید.

از کاغذ دیواری بهره ببرید

استفاده از کاغذ دیواری های مدرن در طراحی دکوراسیون با بودجه کم، می تواند به سرعت مورد توجه قرار بگیرد، به ویژه هنگامی که به دنبال ایده های ارزان برای تزئینات منزل خود هستید.

از آنجا که بودجه محدودی دارید، شاید عاقلانه نباشد که همه دیوارهای خانه خود را با کاغذ دیواری بپوشانید، زیرا این کار بسیار هزینه بر است. در عوض از کاغذ دیواری برای ایجاد یک دیوار متفاوت بهره ببرید که تنها فضای کمی در اتاق خواب یا اتاق نشیمن شما را برجسته می نماید و در عین حال به ایجاد یک طراحی متفاوت یاری می نماید.

با استفاده از کاغذ دیواری برای تنها یک دیوار، می توانید یک نقطه کانونی را در خانه خود ایجاد کنید و با صرف هزینه کم، جلوه متفاوتی را به دکوراسیون خانه خود بدهید.

  • راهنمای جامع و کاربردی برای اجرای طراحی مینیمال در هر خانه ای

این وسایل را نباید فراموش کنید

دانستن چند نکته و به کارگیری آن ها می تواند برای ایجاد یک تغییر در دکوراسیون به شما یاری کند. بهتر است برای استفاده از لوازم دکوری جانبی با صرف هزینه کم، این موارد را هم در نظر بگیرید:

1. آینه ها

اگر می خواهید فضای خانه خود را به سرعت جذاب کنید، از آینه بهره ببرید. به علاوه تهیه یک آینه ارزان قیمت و در عین حال زیبا، همواره آسان است. از آینه برای انعکاس نور در خانه خود بهره ببرید. این روش باعث می گردد تا فضای شما عظیم تر، روشن تر و لوکس تر به نظر برسد.

2. فرش ها

اگر از یک طراح داخلی درباره ایده های ارزان دکوراسیون سوال کنید، آن ها فورا به قسمت کف اشاره خواهند کرد! بنابراین از این الگو پیروی کنید و به فکر به روز رسانی قسمت کف خانه خود با فرش های متناسب با دکوراسیون خود باشید. استفاده از فرش در دکوراسیون، جلوه ویژه ای به خانه شما می دهد و باعث می گردد تا بخش زیادی از فضای شما با آن پر گردد.

3. لوازم درخشان

دقیقا مانند آینه ها، استفاده از لوازم دکوری درخشان، پوشش های براق، وسایل دکوری فلزی و یا لوسترهای کریستالی، در عین حال که چشم شما را تحریک می نمایند، نور را منعکس می نمایند و جلوه متفاوتی به فضای شما می بخشند.

4. پرده ها

با آویختن پرده ها در بالاترین سطح، در نهایت سقف های خود را بلندتر از حد واقعی نشان می دهید و این کار به عظیم تر نشان دادن فضای شما یاری زیادی می نماید.

5. گیاهان

از گیاهان غافل نشوید، زیرا گیاهان از بهترین ایده های دکوراسیون با بودجه کم هستند. آن ها نه تنها زیبا هستند و به شما امکان می دهند که رنگ و بافت به فضای خود اضافه کنید، بلکه برای تصفیه هوای خانه شما هم عالی هستند. برای آغاز، گیاهانی را انتخاب کنید که به مراقبت کمتری نیاز دارند.

6. تابلوها و مجسمه ها

آخرین و مهم ترین نکته این است که طراحی دکوراسیون بدون استفاده از تابلو و مجسمه، نمی تواند خانه ای با ظاهری متفاوت به شما ارائه بدهد. با استفاده درست از تابلوها و مجسمه ها در دکوراسیون خود، می توانید با کمترین هزینه جلوه ای تازه به خانه خود بدهید.

منبع: Decor Aid

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1227

به "ایده هایی برای اجرای دکوراسیون با بودجه کم و مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده هایی برای اجرای دکوراسیون با بودجه کم و مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید