اتمام بازسازی یک هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل، تا سرانجام امسال

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بازسازی یک هزار واحد خسارت دیده از سیل تا انتها امسال انجام می گردد.

اتمام بازسازی یک هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل، تا سرانجام امسال

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

علیرضا تابش شنبه 7 دی ماه در مراسم افتتاح واحدهای مسکونی روستای سیف آباد بردسکن برای خانواده های خسارت دیده در سیل ابتدای امسال، مطرح کرد: علاوه بر استان های لرستان، خوزستان، گلستان، مازندران، ایلام به بسیاری از استان های دیگر خسارت وارد شد و همه 25 استان خسارت دیده در برنامه بازسازی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: به دلیل این که استان خراسان رضوی در مصوبه اولیه دولت نبود؛ مجدد برآورد خسارت شد و پیوست هیئت دولت اصلاح شد و این استان با اعتبار تخصیص یافته از سوی دولت شامل 65 هزار واحد مسکونی احداثی و بیش از 100 هزار واحد مسکونی تعمیراتی شد.

تابش اعلام کرد: امروز شاهد بهره برداری 1200 واحد احداثی از سه هزار واحدی که خسارت دیدند و باید احداث می شدند، هستیم و یک هزار واحد دیگر به اتمام رسیده و در مراحل خاتمهی قرار دارند.

وی گفت: در این شرایط مالی دولت برای بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل بهار 49 هزار میلیارد ریال اختصاص داد که در شرایط سخت کنونی کار فوق العاده ای است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین اضافه نمود: بالغ بر یک هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار بلاعوض از سوی دولت اختصاص یافت که 100 درصد آن نیز تخصیص یافته و این موجب شد بتوانیم به سرعت کارها را انجام دهیم.

وی اظهار کرد: زمان سیلاب برای مناطقی که دچار سیل زدگی شدند 790 میلیارد تومان طرح عمرانی تعریف کردیم که همه اعتبارات مورد احتیاج تخصیص یافت و 100 درصد آن از سوی خزانه پرداخت شد.

تابش گفت: سعی می گردد تا خاتمه امسال بخش عمده ای از بازسازی را در مناطق سیل زده به اتمام برسانیم و واحدهایی که امروز افتتاح شد از سهم 15 هزار واحدی است که باید احداث شوند.

اختصاص سالیانه 40 هزار میلیارد تومان برای دهیاری های سراسر کشور

در ادامه نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید در این سال ها نگاه ویژه ای به روستاها داشته است، براساس آمار بودجه ای که برای روستاها در نظر گرفته شده بیش از 25 برابر همه ادوار گذشته بوده است.

بهروز بنیادی اعلام کرد: سالیانه بالغ بر 40 هزار میلیارد تومان فقط برای دهیاری های سراسر کشور هزینه شده است، اکنون شاهد رفع شدن دغدغه های روستاییان در مورد گاز، زیرساخت، اینترنت، آب آشامیدنی و... هستیم.

وی مطرح کرد: امروز همه امکانات رفاهی به نسبت وارد روستاها شده و در ثروت آفرینی برای کشاورزان و مردم روستاها گام های موثری برداشته می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 458

به "اتمام بازسازی یک هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل، تا سرانجام امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام بازسازی یک هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل، تا سرانجام امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید