آثاری که تصورات هنری نیم قرن پیش ناسا از تشکیل کلونی در فضا را نشان می دهد

به گزارش مجله کارنیکان، در آن موقع مرکز تحقیقات ایمز با همکاری با محققان دانشگاه استنفورد سعی کردند چشم اندازه کلونی های فضایی را به تصویر بکشند.

آثاری که تصورات هنری نیم قرن پیش ناسا از تشکیل کلونی در فضا را نشان می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، مرکز تحقیقات ایمز ناسا (NASA Ames Research Center) در دهه 70 میلادی سعی کرد چشم انداز کلونی انسانی در فضا را ترسیم کند. ماحصل تفکرات آن موقع مهندسین ناسا انتشار نقاشی هایی در سبک و سیاق آثار Retrofuturism بود که شهرهای مدرن با ساختمان های چند طبقه، فضای سبز وسیع با جریان رود در بین آن ها و خورشید مصنوعی را به تصویر می کشیدند.

در آن موقع مرکز تحقیقات ایمز با همکاری با محققان دانشگاه استنفورد سعی کردند چشم اندازه کلونی های فضایی را به تصویر بکشند و تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید گوشه ای از زندگی در فضا از نگاه هنرمندان آن دوره را نشان می دهند. با اینکه نیم قرن از این نقاشی ها می گذرد اما بینش خوبی از انتظارات محققان آن موقع نشان می دهند.

نمایی از یک کلونی انسانی در فضا. شباهت این بنا به ایستگاه Citadel در بازی Mass Effect بسیار جالب توجه است

ناسا با انتشار بیانیه ای در خصوص آثار هنری فوق گفت: آثار هنری همانند این ها به ما در ایجاد ارتباط بین بین علم و مردم یاری نموده و همانند ابزارهایی ارزشمند اکتشافات و کشفیات ناسا را نشان می دهند. ناسا اضافه می نماید که همچنان به همکاری با هنرمندان برای خلق آثار مشابه در خصوص نحوه زندگی در سیارات دیگر و تکنولوژی های جدید ادامه می دهد.

یکی از جالب ترین پروژه های ناسا در این زمینه Art Program نام دارد که در قالب پوسترهایی زیبا در سبک Retro سعی می نماید گوشه ای از زندگی در سیارات دیگر را به تصویر کشیده و قوه تخیل را تحریک کند.

در ادامه دیگر تصاویر منتشر شده از سوی ناسا را مشاهده می کنید:

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1415

به "آثاری که تصورات هنری نیم قرن پیش ناسا از تشکیل کلونی در فضا را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثاری که تصورات هنری نیم قرن پیش ناسا از تشکیل کلونی در فضا را نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید