25 میلیون تومان کتاب به کتابخانه های عمومی شیراز تزریق شد

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، روح الله منوچهری امروز چهارشنبه اول مردادماه 1399 با اعلام این خبر عنوان نمود: در جشنواره های پایتختی کتاب ایران، هر ساله 250 میلیون ریال بن خرید کتاب به شهر برگزیده اعطا می گردد؛ جایزه پایتختی کتاب شیراز نیز که خرید کتاب است، برای اینکه تعداد بیشتری از مردم بهره ببرند، به کتابخانه های عمومی ارسال شده است.

25 میلیون تومان کتاب به کتابخانه های عمومی شیراز تزریق شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس اضافه نمود: 1300 جلد کتاب در حوزه های ادبیات، کتاب کودک و نوجوان و روان شناسی برای کتابخانه های عمومی شیراز خریداری و بر اساس احتیاج کتابخانه های عمومی شهر شیراز به کتابخانه ها ارسال شده است.

او با تاکید بر اینکه کتاب ها انتخاب و بسته بندی شده است، گفت: بسته ها متناسب با احتیاج کتابخانه های عمومی ارسال شده است و با رعایت موازین بهداشتی، آماده سازی و در قفسه کتابخانه ها قرار خواهد گرفت. پس از بهبود اوضاع بیماری کووید-19 و مجوز ستاد مبارزه با کرونا درخصوص حضور اعضا در کتابخانه ها، کتاب های خریداری شده در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس با تاکید بر اینکه کتابخانه های عمومی شیراز به منابع و کتاب احتیاج دارند، اضافه نمود: تزریق این کتاب ها به کتابخانه های عمومی در کنار کتاب های طرح نسیم دانایی که در دو سال گذشته به کتابخانه ها ارسال شد، شرایط منابع در کتابخانه های عمومی شیراز را بهبود می بخشد.

منوچهری با بیان اینکه توسعه کتابخانه های شهر شیراز پیگیری می گردد، یادآور شد: پیگیری زمین کتابخانه مرکزی، بازسازی کتابخانه دستغیب، انجام تعمیرات و تجهیزات و خرید کتاب برای کتابخانه ها از جمله برنامه های ما برای پایتختی کتاب شیراز خواهد بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1041

به "25 میلیون تومان کتاب به کتابخانه های عمومی شیراز تزریق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 میلیون تومان کتاب به کتابخانه های عمومی شیراز تزریق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید