کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ ، ترانه ها ساده و آسان شده اند!

به گزارش مجله کارنیکان، براساس مطالعه ای که به تازگی در Scientific Reports منتشر شده است، ترانه های انگلیسی زبان در 40 سال گذشته تکراری و ساده تر شده است.

کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ ، ترانه ها ساده و آسان شده اند!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، Eva Zangerle و همکارانش ترانه 12هزار آهنگ انگلیسی زبان را که بین سال های 1980 تا 2020 در دسته های رپ، کانتری، پاپ، R&B و راک منتشر شده، تجزیه و تحلیل کردند. دانشمندان دریافتند که به طور کلی و با گذشت زمان، ترانه آهنگ ها ساده تر و آسان تر شده اند؛ تعداد کلمات مختلف استفاده شده در ترانه ها کاهش یافته و این اتفاق به ویژه بین ترانه آهنگ های رپ و راک مشهود است.

بنابر گفته دانشمندان، افزایش کلی تکرار در ترانه ها در دسته های مختلف منجر به ساده تر شدن آن ها شده است. دانشمندان حدس می زنند که گرایش به ترانه های ساده تر می تواند بازتابنده تغییرات در ذائقه موسیقیایی باشد.

دانشمندان بعلاوه دریافتند که ترانه ها در طول زمان احساسی تر و شخصی تر شده اند. استفاده از کلمات مثبت و منفی احساسی در آهنگ های رپ افزایش یافته و استفاده از ترانه های منفی احساسی برای آهنگ های R&B، پاپ و کانتری افزایش یافته است. علاوه بر این، همه دسته ها افزایش استفاده از کلمات مرتبط با خشم را نشان می دهند.

تجزیه و تحلیل های اجرا شده در پلتفرم Genius نشان داد که ترانه های قدیمی تر راک بیشتر از آهنگ های جدیدتر راک شنیده می شوند، اما ترانه های جدیدتر کانتری بیشتر از آهنگ های قدیمی تر کانتری شنیده می شوند؛ این موضوع می تواند نشان دهد که مخاطبین راک، ترانه آهنگ های قدیمی را ترجیح می دهند، در حالی که مخاطبین کانتری ممکن است به ترانه های جدیدتر علاقه بیشتری نشان دهند.

این یافته ها بینش بیشتری در خصوص تکامل موسیقی در 40 سال گذشته ارائه می دهد.

منبع: scitechdaily

54227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1403 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2396

به "کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ ، ترانه ها ساده و آسان شده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ ، ترانه ها ساده و آسان شده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید