شرایط موزه ها در زمان قطعی برق چگونه است؟

به گزارش مجله کارنیکان، برای جلوگیری از تعطیلی بیشتر موزه ها در زمان قطعی برق پیش بینی های لازم اندیشیده شده است.

شرایط موزه ها در زمان قطعی برق چگونه است؟

به گفته محمدرضا کارگر مدیر اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیشتر موزه ها تمهیدات لازم را در زمان قطعی برق دارند و امنیت در موزه ها برای زمان قطعی برق کاملا تامین می گردد.

محمدرضا کارگر در این خصوص گفت:

در سراسر کشور برنامه قطعی برق موزه های سازمان میراث فرهنگی را نیز دربرمی گیرد، اما بیشتر موزه ها برای نرمال نگه داشتن شرایط موزه خود موظف به داشتن برق اضطراری هستند.

ایشان با بیان این که برق مورداستفاده موزه ها از برق منطقه ای است بنابراین زمانی که برق هر منطقه قطع می گردد موزه همان منطقه نیز با قطعی برق روبرو می گردد، گفت با این وجود بخشی از موزه های تهران در مناطقی هستند که کمتر دچار خاموشی می شوند. مانند موزه ملی ایران که در کنار ساختمان هایی مانند وزارت امور خارجه است، اما عمدتا برای موزه های مهم، پیش بینی برق اضطراری و ژنراتور شده و معمولا آن ها قطع نمی شوند.

کارگر با تاکید بر این که از سال های گذشته تا امروز برای شرایط موزه ها در زمینه های اضطراری تمهیداتی پیش بینی شده است، بیان نمود فقط برخی از موزه های کوچک تهران و شهرستان ها امکان تهیه برق اضطراری را ندارند و موزه های اصلی کشور از این امکانات بهره مند هستند، که امیدواریم این موزه ها نیز خود را با شرایط موجود هر چه زودتر تطبیق دهند.

ایشان درباره شرایط گردشگرانی که در زمان قطعی برق در موزه ها هستند، گفت:

اگر موزه ای امکان دادن تسهیلات کامل به گردشگران در زمان قطعی برق را نداشته باشد تا زمان وصل شدن برق موزه را تعطیل می نماید، وگرنه اگر هوا زیاد گرم نباشد و گردشگران همکاری نمایند موزه به فعالیت خود ادامه می دهد.

کارگر با تاکید بر فعال بودن همه دوربین های مداربسته در زمان قطعی برق گفت به طور قطع به یقین امکان برقراری امنیت در موزه ها در زمان قطعی برق وجود دارد، زیرا دوربین ها دارای باطری های ذخیره انرژی هستند و تمهیدات برای برقراری امنیت را دارند، فقط باید برای برخی از موزه ها این کمبود جبران گردد.

مدیر اداره کل موزه ها، در خاتمه سخنان خود در خصوص کمبود امکانات در برخی از موزه ها گفت این موزه ها به طور قطع باید در مسیری قرار بگیرند که برای قطعی برق این تجهیزات را تامین نمایند، و خود را با این چالش هماهنگ نمایند و به مرور کمبودها را جبران نمایند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2057

به "شرایط موزه ها در زمان قطعی برق چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط موزه ها در زمان قطعی برق چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید