ورود جدی تر استانداری تهران برای ایمن سازی ساختمان های بلندمرتبه

به گزارش مجله کارنیکان، معاون عمرانی استانداری تهران از ورود جدی تر استانداری تهران به ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه اطلاع داد و اضافه نمود: با نظارت و پایش دقیق باید از بروز حوادث تلخی همچون آتش سوزی ساختمان پلاسکو جلوگیری کنیم.

ورود جدی تر استانداری تهران برای ایمن سازی ساختمان های بلندمرتبه

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

محمد تقی زاده در گفت وگو با خبرنگاران، در تشریح فرایند ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه در تهران گفت: یکی از موضوعاتی که در شهر تهران به واسطه وجود ساختمان های بلند مرتبه با قدمت طولانی مطرح است موضوع ایمنی ساختمانها است. در حقیقت در زمان احداث بعضی از این ساختمان ها اساسا تکنولوژی ایمنی در حد امروز نبوده لذا نیازمند بازنگری در ایمنی این ساختمانها هستیم.

وی اضافه نمود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مقرر شده است شهردار تهران در سطح شهر از ساختمانها بازدید داشته باشد و ساختمانهایی که ضعف ایمنی و یا کمبودهایی در این حوزه دارند احصاء کند و نسبت به استانداردسازی و برطرف نواقص آنها اقدام کند.

وی ادامه داد: متاسفانه در محدود مرکزی شهر تهران هنوز ساختمانهای زیادی داریم که نواقص ایمنی دارند و هریک همانند ساختمان پلاسکو می توانند خطر آفرین باشند و بدتر آنکه تا به امروز اقدام جدی برای آنها نشده است.

معاون استاندار تهران با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی در سطح شهر تهران در حوزه ایمنی ساختمانها گامهای خوبی برداشته است اضافه نمود: تاکنون توسط این سازمانها به مالکیت این ساختمانها اخطارهایی داده شده و در بعضی موارد سیستمهای اطفای حریق نصب شده است اما بی تردید این اقدامات کافی نیست.

وی ادامه داد: ضروری است در بعضی از این ساختمانها از حیث سازهای مثل طراحی پله فرار تغییراتی اعمال گردد تا هنگام بروز حوادث شاهد واکنش مناسب از سازه باشیم.

وی تاکید نمود: بر اساس قانون جدید سازمان مدیریت بحران تغییر ساختاری خواهد داشت و به ریاست وزیر کشور کار خواهد نمود بر همین اساس استانداری تهران نیز ورود جدی تری در حوزه ایمنی ساختمان های تهران خواهد داشت و با نظارت دقیق بحث ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه را پیگیری خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 516

به "ورود جدی تر استانداری تهران برای ایمن سازی ساختمان های بلندمرتبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود جدی تر استانداری تهران برای ایمن سازی ساختمان های بلندمرتبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید