واگذاری کفالت درختان به اردکانی ها با طرح یادکاشت

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران/یزد اردکانی ها با اجرای طرحی به نام یادکاشت به مناسبت هفته منابع طبیعی برای ماندگاری درخت و زندگی اقدام می کنند.

واگذاری کفالت درختان به اردکانی ها با طرح یادکاشت

مصطفی پوردهقان شهردار اردکان کاشت درخت را یکی از بهترین کارهای خیر و اثر گذار مطرح نمود و افزود: شهر بدون درخت، شهری بدون روح است که با کاشتن و پرورش دادن درخت، سبزی و خرمی، لطافت و آسایش و آرامش مردم را به همراه خواهد داشت.

وی به نقش بی بدیل شهرداری در حوزه فضای سبز اشاره و بیان کرد: شهرداری با ایجاد پارک ها و بوستان ها سالیانه چند میلیارد تومان هزینه کاشت و نگهداری فضای سبز شهری نموده که امیدواریم با طرح یاد کاشت درخت و مشارکت شهروندان با توسعه فضای سبز در جهت کاهش آلودگی های موجود گام موثری برداریم.

شهردار گفت: طرح یادکاشت درخت با نظارت شهرداری و گونه نهال نیز ازبین نهال های مورد تایید و مثمر و تایید فضای سبز شهرداری است و هزینه های مربوط به خرید، کاشت و نگهداری، سمپاشی و کود دهی به عهده فرد ثبت نام کننده است.

ژامک طباطبایی مجری این طرح و پیشنهاد دهنده یادکاشت به شهرداری اردکان در این خصوص، گفت: در طرح یادکاشت زنده نگه داشتن یاد شهروندان از بدو تولد تا حتی بعد از دوران زندگی با زنده نگه داشتن یک درخت ماندگار خواهد شد.

وی افزود: فاز اول این طرح با حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان در فاز 4 پارک آزادی اردکان همزمان با روز درختکاری اجرایی شد که با توجه به قول مسئولان این شهر، طی برنامه ریزی های بعدی در دیگر بخش های قابل کاشت درخت از جمله پارک کوهستان و پارک جنگلی شهید پایدار به اجرا در خواهد آمد.

طباطبایی با اشاره به این که یادکاشت به صورت پایلوت در اردکان اجرایی و امکان انجام در سراسر کشور را دارد، تاکید کرد: حفظ و نگهداری درختان که با حمایت شهرداری اردکان صورت خواهد پذیرفت، بعد از ثبت نام هر شهروند و پرداخت مبلغ کفالت هر درخت، جهت را برای توجه بعدی به این اقدام از جمله نورپردازی و ایجاد شناسنامه برای هر یادکاشت فراهم خواهد آورد.

به گزارش خبرنگاران، ژامک طباطبایی مجری و خالق این طرح در شهرستان اردکان دختر مرحوم دکتر سید محمود طباطبایی از مشاهیر اردکانی است که دو کتاب واژه نامۀ گویشی اردکان و فرهنگ عامّۀ اردکان را نیز از پدر جمع آوری و چاپ نموده است.

گفتنی است در حاشیه مراسم یادکاشت و گرامیداشت روز درختکار، شهردار اردکان با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان این شهرستان از نیروهای فضای سبز شهرداری این شهر به پاس تلاش و خدمت رسانی به شهروندان تجلیل کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1647

به "واگذاری کفالت درختان به اردکانی ها با طرح یادکاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری کفالت درختان به اردکانی ها با طرح یادکاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید