هشدار عمران خان نسبت به گسترش تهاجم فرهنگی غرب در کشورهای اسلامی

به گزارش مجله کارنیکان، نخست وزیر پاکستان تهاجم فرهنگی غرب را یکی از خطرناک ترین جنگ ها علیه کشورش دانسته و خواهان هوشیاری عمومی شهروندان شد.

هشدار عمران خان نسبت به گسترش تهاجم فرهنگی غرب در کشورهای اسلامی

جهت دریافت خدمات طراحی آلاچیق در حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ای.آر.وای نیوز، عمران خان نخست وزیر پاکستان که خود سال های زیادی از عمرش را در کشورهای غربی به خصوص انگلیس زندگی نموده است به خطرات تهاجم فرهنگی غرب اشاره نمود.

وی توضیح داد: نفوذ گسترده فرهنگ غرب و اثرگذاری مستقیم آن روی جوانان کشورهای اسلامی به خصوص پاکستان باعث نابودی فرهنگ بومی می گردد.

عمران خان گفت: اینکه جوانان هر چه می خواهند را در اینترنت پیدا می نمایند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد نگران نماینده است.

نخست وزیر پاکستان گفت: مسئولین کشور وظیفه دارند برای حفظ فرهنگ بومی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن از تمام وسایل و امکانات موجود استفاده نمایند.

عمران خان اضافه نمود: تهاجم فرهنگی غرب حتی در زمینه آموزش نیز نفوذ داشته و آنچه نسل جوان و نوجوان می آموزند آمیزه ای از تعالیم غربی و فرهنگ بد آنجا است.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: فرهنگی بومی پاکستانی بسیار غنی است و همه ما وظیفه داریم نسبت به این مساله مهم هوشیار باشیم که با از دست رفتن فرهنگ بومی و اسلامی تبدیل به مهره های دشمنان می شویم.

وی تاکید نمود: فرهنگ غربی دقیقا معیارهایی مخالف معیارهای اسلامی دارد و کوشش می نماید به وسیله ابزارهای مختلف و تکنولوژی های جدید ذهن جوانان را در اختیار بگیرد.

عمران خان به طور ضمنی خواهان اعمال محدودیت هایی در دسترسی به اینترنت شده و گفت: جوانی که هنوز توان تشخیص مسائل خوب و بد را ندارد نباید آزادانه با تهاجم فرهنگی غرب در اینترنت روبرو گردد.

لازم به ذکر است پاکستان دومین کشور پرجمعیت مسلمان به حساب می آید و سال ها تحت سیطره انگلیس قرار داشته است. مسلمانان پاکستانی در سال 1947 توانستند با سال ها مبارزه استقلال خود را از هند بریتانیایی به دست آورند وکشوری جدا تشکیل دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 932

به "هشدار عمران خان نسبت به گسترش تهاجم فرهنگی غرب در کشورهای اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار عمران خان نسبت به گسترش تهاجم فرهنگی غرب در کشورهای اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید