نشانی سایت مسکن ملی ؛ شرایط نامنویسی ، زمان آغاز ثبت نام اعلام شد

به گزارش مجله کارنیکان، معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام نشانی سایت ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن گفت: متقاضیان می توانند شرایط ثبت نام را از 18 آبان مطالعه کنند و برای اینکه فرصت برابر در اختیار همه قرار گیرد سه روز زمان دارند که مدارک خود را بارگذاری کنند. 10 استان آماده نام نویسی هستند که در اولین گام از سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و جنوبی آغاز می شود.

نشانی سایت مسکن ملی ؛ شرایط نامنویسی ، زمان آغاز ثبت نام اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده اظهار کرد: متقاضیان ثبت نام طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن می توانند از روز شنبه با مراجعه به سایت www.tem.mrud.ir شروط نام نویسی را مطالعه کنند. هر سه روز یک بار فرآیند ثبت نام در سه تا چهار استان شروع می شود. در اولین گام در سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و خراسان جنوبی نام نویسی شروع می شود. مرحله دوم مربوط به کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان است. در گام سوم نیز نام نویسی در چهارمحال و بختیاری، همدان و یزد شروع می شود. در سایر مناطق از جمله شهرهای جدید اطراف تهران نیز مراحل ثبت نام به زودی شروع و همانند 10 استان مذکور اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: پیشرفت پروژه در استانهای مختلف، متفاوت است. برخی پروژه ها شروع شده و برخی دیگر آماده شروع است. وقتی متقاضیان ثبت نام کنند مراحل و جزئیات طرح مورد نظر خود را می بینند. آنچه مهم است اینکه مردم ظرف دو سال خانه خود را تحویل می گیرند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شروع مرحله اعلام شرایط ثبت نام از روز شنبه به ایسنا گفت: روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه را به مشاهده شرایط ثبت نام اختصاص داده ایم تا متقاضیانی که واجد شرایط هستند مدارک مورد نیاز را برای بارگذاری در سایت آماده کنند و کسی جا نماند. با توجه به محدودیت ثبت نام، زمان سه روزه برای آماده کردن مدارک را اختصاص دادیم تا متقاضیان برای ثبت نام الکترونیکی فرصت برابر داشته باشند.

محمودزاده درباره نوع قراردادها گفت: در طرح اقدام ملی، سبد متنوعی را طراحی کردیم که پروژه های مشارکتی، بخش کوچکی از آن است. اغلب پروژه ها یا بر اساس واگذاری زمین 99 ساله یا بر اساس قیمت تمام شده فروش اقساطی است. به طور مثال کسانی که در بافتهای فرسوده و ناکارآمد ملک شخصی دارند و می خواهند بازسازی کنند، بسته تشویقی شهرداری در پروانه به آنها اختصاص می یابد. یک نوع دیگر در شهرهایی است که دولت امکان تامین زمین دارد که واگذاری 99 ساله انجام می شود و در حقیقت زمین رایگان به متقاضیان اختصاص می دهیم.

وی ادامه داد: عمده بحث روی فروش اقساطی زمین است؛ یعنی ساختمان با قیمت تمام شده با سازنده توافق می شود. با توجه به طول دوره ساخت که حدود دو سال ممکن است زمان ببرد، بخشی از هزینه اجرا از طریق تسهیلات تامین می شود و بخشی هم خود شخص باید آورده واریز کند. درخصوص قیمت زمین، حداقل دو سال تنفس می دهیم و بعد به صورت اقساطی از متقاضیان دریافت می کنیم که با یک رقم خیلی جزئی، مالک زمین می شوند.

وی قیمت واحدها را متناسب با شرایط هر پروژه دانست و گفت: ما برای متقاضیان قدرت انتخاب گذاشته ایم. اولا احداث خانه ها بر اساس الگوی مصرف است اما به هر حال واحدهای متنوعی را بنا به سلیقه متقاضیان ارایه می کنیم. واحدها بر اساس قیمت تمام شده بازار خواهد بود و دولت در این فرآیند نه تنها سودی نمی برد بلکه یارانه و زمین هم در اختیار می گذارد. فقط یک سود جزئی به سازندگان می رسد. هدف نهایی دولت این است که مردم صاحب خانه شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 457

به "نشانی سایت مسکن ملی ؛ شرایط نامنویسی ، زمان آغاز ثبت نام اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانی سایت مسکن ملی ؛ شرایط نامنویسی ، زمان آغاز ثبت نام اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید