نام طارمی در پرونده فساد فوتبال پرتغال، نقشه دستیار مورینیو نگرفت!

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگاران، مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در سال 2019 راهی تیم ریوآوه پرتغال شد. طارمی در همان هفته های نخست حضور در ریوآوه نشان داد که چه مهاجم توانمندی است و قبل از آنکه نیم فصل نخست لیگ پرتغال به انتها برسد، نظر سه باشگاه بزرگ این کشور یعنی اسپورتینگ لیسبون، پورتو و بنفیکا را به خود جلب کرد. در آن موقع حتی بحث پیشنهاد باشگاه بوردو فرانسه به طارمی هم به میان آمد ولی طارمی تا انتها فصل در ریوآوه ماند و فصل بعد راهی تیم پورتو شد.

نام طارمی در پرونده فساد فوتبال پرتغال، نقشه دستیار مورینیو نگرفت!

تیم های بنفیکا و اسپورتینگ هم کوشش زیادی برای جذب طارمی داشتند اما مهاجم ایران ترجیح داد به پورتو برود. این روزها و همزمان با انتشار بخش هایی از پرونده فساد لوئیس فیلپه ویرا رئیس سابق باشگاه بنفیکا جزئیاتی از رقابت تیم های بزرگ پرتغال برای جذب طارمی هم افشا شده است.

منشأ این افشاگری، پرونده بزرگ فساد اقتصادی موسوم به عملیات کارت قرمز است و در آن بخشی از مکالمات سیلوا کامپوس رئیس باشگاه ریوآوه و فیلیپه قرار گرفته است. این بخش از مکالمات در اختیار رسانه های پرتغال قرار گرفته است و مربوط به زمانی است که صحبت از ورود دو باشگاه اسپورتینگ و بوردو به رقابت برای طارمی وسط می آید و نقشه ای که برای نقل و انتقال زمستانی طارمی و حضورش در فرانسه کشیده می گردد.

روزنامه رکورد پرتغال گزارشی از این اتفاق را منتشر کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

طارمی ترجیح داده بود ریوآوه را به مقصد بنفیکا ترک کند نه پورتو و اسپورتینگ. این اعتراف به وسیله سیلوا کامپوس رئیس باشگاه ریوآوه به فیلیپه ویرا رئیس وقت باشگاه بنفیکا انجام شد که در شنودهای عملیات کارت قرمز قرار گرفته است. این گفتگوها در اواخر ژانویه 2020 انجام می گردد؛ زمانی که صحبت از مزاحمت سایر باشگاه ها -برای جذب طارمی- یعنی اسپورتینگ و بوردو بود.

مسئولان بنفیکا قصد داشتند جذب این بازیکن را تضمین نمایند اما تنها در تابستان بعد. رؤسای دو باشگاه چندین مکالمه انجام دادند که در یکی از آنها سیلوا کامپوس به ویرا گفت که طارمی به کارلوس کاروالهال سرمربی وقت ریوآوه تاکید نموده است که من فقط می خواهم برای بنفیکا بازی کنم.

این اتفاق نیفتاد و طارمی با وجود برنامه های بنفیکا، تابستان سال بعد به پورتو رفت. بر اساس تحقیقات، تیاگو پینتو (مدیر فوتبالی سابق باشگاه بنفیکا که این فصل در تیم آ. اس رم با ژوزه مورینیو همکاری می نماید) با علم به اینکه باشگاه بوردو نیز به این بازیکن ایرانی علاقه مند است، پیشنهاد داد که خود این بازیکن در جابجایی ژانویه راهی باشگاه فرانسوی گردد و پس از آن عقاب ها (بنفیکا) با این بازیکن قرارداد خود را امضا نمایند. هدف این بود که طارمی را از رفتن به تیم اسپورتینگ که قبلاً پیشنهادی 3 میلیونی برای این بازیکن ارائه نموده بود، بازدارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2065

به "نام طارمی در پرونده فساد فوتبال پرتغال، نقشه دستیار مورینیو نگرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام طارمی در پرونده فساد فوتبال پرتغال، نقشه دستیار مورینیو نگرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید