مقاله: شهر ممنوعه پکن (چین)

به گزارش مجله کارنیکان، در کنار قصرهای اصلی راهروهایی جهت عبور و مرور خدمه قرار دارد. این راهروها جهت تامین مایحتاج قصر طراحی شده اند به طوری که بدون آنکه خدمه دیده شوند بتوانند به انواع خدمات قصرها رسیدگی کنند. بر بلندی و چهارگوشه سقف های کاخ ها مجسمه حیوانات که به دنبال هم قرار گرفته اند، دیده می شود. تعداد این حیوانات همیشه یکی از اعداد فرد: سه، پنج، هفت یا نه است. عدد نه مخصوص امپراطور است و ساختمان های دیگر (بسته به مقام افرادی که در آن ساکن بوده اند) با تعداد حیوانات کمتری تزیین شده است.

مقاله: شهر ممنوعه پکن (چین)

شهر ممنوعه دو بخش شمالی و جنوبی با عنوان های بخش های داخلی و بیرونی دارد. بخش بیرونی از سه ساختمان اصلی تشکیل شده است: سالن توازن متعالی (Taihedian)، سالن توازن مرکزی (Zhonghedian) و سالن توازن نگهداری (Baohedian). این سالن ها مکان هایی بودند که امپراتورها جشن های بزرگ و جلسات سران حکومت را در آنها برگزار می کردند. سالن توازن متعالی مهم ترین و بزرگ ترین سازه ای است که می توانید در زمان بازدید از شهر ممنوعه در تور چین ببینید. تخت پادشاهی اژدها در این سالن قرار دارد. پشت این سالن، سالن توازن مرکزی قرار دارد. اینجا محل استراحت امپراتور قبل از ورود به سالن متعالی در زمان رویدادهای مهم بوده است. امپراتورها در اینجا سخنرانی های خود را تمرین می کردند، قبل از این که به معبد بهشت بروند و مراسم ویژه قربانی را انجام دهند. سالن آخری هم برای جشن ها استفاده می شده است.

در کنار کاخ های اصلی هیچ درختی وجود ندارد، چرا که درخت ها وقتی بزرگ می شوند قدشان از تالار امپراطور بیشتر می شود و امپراطوران نمی توانسته اند موجود زنده ای را بلند تر از خود (آنهم در کاخ سلطنتی) تحمل کنند. از طرف دیگر درخت برای امپراطوران چین نماینده چوبه دار بوده است و امپراطور دوست نداشته است چیزهای ناراحت کننده جلوی چشمش باشد.

منبع مقاله: شهر ممنوعه پکن (چین)

انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1998

به "مقاله: شهر ممنوعه پکن (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: شهر ممنوعه پکن (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید