مبلغ قبوض نو برق چقدر است؟

به گزارش مجله کارنیکان، سخنگوی صنعت برق نحوه محاسبه قبوض تازه برق را تشریح کرد و گفت: مشترکان پرمصرف منتظر 30 تا 50 درصد افزایش هزینه های برق مصرفی خود باشند.

مبلغ قبوض نو برق چقدر است؟

به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه مشترکانی که مصرف برق آن ها بیش از الگو بوده، 25 درصد از تعداد کل مشترکان را دربرمی گیرند اما مصرف آن ها به مقدار 75 درصد مشترکانی است که زیر الگو مصرف قرار دارند، اظهار کرد: به طور میانه مصرف برق مشترکانی که بیش از الگو مصرف شده در هر منطقه است، حدود 420 کیلووات ساعت است.

وی اضافه نمود: قبض ماهانه این مشترکان حدود 50 هزار تومان در ماه بوده، یعنی مشترکانی که بیش از الگو مصرف می نمایند و به طور میانه 420 کیلووات ساعت در ماه را مصرف برق دارند، در این میان اما یک تعداد مشترک جزو مشترکان خیلی پرمصرف به حساب می آیند و مصرف برق آن ها به بیش از دو برابر و بعضی تا 20 و حتی 70 برابر می رسد.

قبوض مشترکان پرمصرف بیش از پنج میلیون تومان

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه تعداد این مشترکان کم است و تقریبا کمتر از 2000 مشترک در این دسته قرار می گیرند، گفت: قبوض برق این دسته از مشترکان بین پنج میلیون تومان و بالاتر صادر می گردد. این مشترکان در این دوره به علت اینکه شاید فرصت اصلاح مصرف برق را نداشتند، تغییر محسوسی به لحاظ تعدادی نداشتند و مصرف برق این مشترکان نیز مانند گذشته بود که امیدواریم با توجه به اصلاحی که در تعرفه ها انجام شده، شاهد تغییراتی در این بخش باشیم.

قبوض پرمصرف ها 30 تا 50 درصد افزایش می یابد

رجبی مشهدی با بیان اینکه قرار شده تا به طور تقریبی و با توجه به مقدار مصرف به صورت پلکانی مشترکانی که بیش از الگو صرف می نمایند با افزایش تعرفه روبرو شوند، اضافه نمود: قبوض برق این دسته از مشترکان بین 30 تا 50 درصد افزایش می یابد و امیدواریم این تعداد هم کوشش نمایند مصرف خود را کاهش دهند و حداقل مصرفشان را به زیر دو برابر الگو برسانند و مطابق سایر مشترکان مصرف نمایند تا به خصوص در تابستان از این طریق شاهد کاهش مصرف قابل ملاحظه ای باشیم.

به فکر نیروگاه های خورشیدی باشید

وی با بیان اینکه توصیه ما به این مشترکان این است که می توانند در نحوه استفاده از وسایل برقی تجدیدنظر نمایند و یا اگر وسایلی دارند که کم بازده بوده و مصرف برق بالایی دارد، آن ها را تعویض نمایند، اظهار کرد: اگر این مشترکان فضایی مناسبی دارند، می توانند از نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه استفاده نمایند تا بخشی از برق خود را تامین نمایند.

به گفته سخنگوی صنعت برق در زمستان با پدیده افزایش مصرف روبرو بودیم، خانه هایی از اسپیلت های دوگانه که هم سرمایشی و هم گرمایشی هستند، استفاده می کردند و این منجر به این شده بود که مصرف برق آن ها به شدت افزایش پیدا کند و قبوض برق بیشتری را نیز نسبت به دوره های قبلی پرداخت کردند.

رجبی مشهدی با بیان اینکه قطعا استفاده از وسایل گرمایشی با مصرف برق کمتر می تواند جایگزین باشد و صورت حساب این دسته از مشترکان را کاهش دهد، گفت: قطعا برنامه هایی را برای تابستان داریم که بتوانیم امکان تامین برق همه مشترکان را فراهم کنیم و از مشترکان خیلی پرمصرف و مشترکانی که بیش از الگو مصرف دارند نیز تقاضا داریم تا مصرف خود را تا حد امکان کاهش دهند. این مساله نه تنها موجب کاهش صورتحساب ها می گردد بلکه منجر خواهد شد تا برق سایر مشترکان را نیز به صورت پایدار تامین کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2117

به "مبلغ قبوض نو برق چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ قبوض نو برق چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید