ماهواره هواشناسی هند به فضا رفت

به گزارش مجله کارنیکان، وب سایت میلیتاری نیوز: ماهواره این.ست. 3 دی ار از مرکز پرتاب موشک سازمان ایسرو در سریهاریکوتا در ایالت اندراپرادش با موشک جی اس ال وی - اف 5 به فضا پرتاب شده است.

ماهواره هواشناسی هند به فضا رفت

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

سازمان تحقیقات فضایی هند(ایسرو) برای کاهش هزینه ها از تکنولوژی موتورهای برودتی در این موشک استفاده نموده است.

رئیس سازمان تحقیقات فضایی هند پس از پرتاب پیروزیت آمیز موشک جی اس ال وی -اف 5 گفت که هر سال این سازمان دستکم 2 نوع از این موشک را به فضا پرتاب می نماید.

‘ای اس کومار اضافه کرد:این سازمان در حال آماده سازی یک موتور جدید به نام سی 25 است که دو برابر قدرتمند تر از موتور حاضر در موشک های این سازمان است.

رئیس سازمان ایسروی هند گفت:ماموریت بعدی این سازمان فرستادن یک ماهواره به سیاره زهره خواهد بود. وی اظهار داشت که این سازمان همچنین ماموریت دوم به سیاره مریخ را نیز در دستور کار دارد.

رئیس سازمان تحقیقات فضایی هند گفت که این سازمان در سال های آینده در ماموریت مشترک با ناسا چندین موشک را به فضا پرتاب می نماید.

پیش از این ،پرتاب موشک های جی اس ال وی با موتور های برودتی ساخت هند در مرحله آزمایش قرار داشت. سازمان ایسرو در ماه ژوئن در ماموریتی 20 ماهواره متعلق به کشور های امریکا، آلمان، کانادا و اندونزی را در مدار زمین قرار داد. سازمان تحقیقات هوا و فضای هند تاکنون 6 ماهواره رهیاب بومی را در مدار زمین قرار داده است.

یکی از پیروز ترین عملیات های این سازمان پرتاب ماهواره به سوی کره مریخ و ارسال چندین عکس از این سیاره بود. ناسا از هند برای همکاری مشترک در عملیات مریخ 2 دعوت نموده است.

منبع: برترین ها
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 315

به "ماهواره هواشناسی هند به فضا رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره هواشناسی هند به فضا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید