فوری ، کرونا المپیک 2020 را هم تسلیم خود کرد

به گزارش مجله کارنیکان، سه سناریو محتمل وجود دارد: به تعویق افتادن بازی ها تا پاییز سال جاری؛ برگزاری در سال 2021 و یا برگزاری در سال 2022.

فوری ، کرونا المپیک 2020 را هم تسلیم خود کرد

به گزارش مجله کارنیکان، براساس گزارش نشریه آ.اس اسپانیا بازی های المپیک 2020 توکیو در تاریخ قبلی یعنی 24 جولای تا نهم آگوست برگزار نخواهد شد.

این تصمیم امروز صبح (یکشنبه) در نشست مجازی کمیته اجرایی کمیته بین المللی المپیک اتخاذ شد و به زودی به طور رسمی اعلام خواهد شد.

این کمیته تحت فشار از سوی کمیته های ملی المپیک و فدراسیون های جهانی از جمله اتحادیه ورزش های دو و میدانی و همچنین فدراسیون شنای آمریکا که روز گذشته خواستار تعویق رقابت ها شده بودند، مجبور به عقب نشینی شد.

در واقع کمیته بین المللی المپیک در صورت اتخاذ تصمیمی دیگر باید ریسک برگزاری المپیک را در غیاب کشورهای قدرتمندی که در حال حاضر با اپیدمی جهانی کرونا دست و پنجه نرم می کنند، می پذیرفت.

براساس اعلام منابع آگاه، کمیته بین المللی المپیک در بیانیه ای که بدین منظور منتشر خواهد کرد، تاریخ جدید برگزاری بازی ها را افشا نمی کند و در بازه ای یک ماهه بهترین زمان را انتخاب و اعلام خواهد کرد.

سه سناریو محتمل وجود دارد: به تعویق افتادن بازی ها تا پاییز سال جاری؛ برگزاری در سال 2021 و یا برگزاری در سال 2022.

البته دولت ژاپن در این خصوص صاحب نظر خواهد بود.

موضع توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک طی چهار روز از نه لغو و نه تعویق توکیو 2020 به در حال بررسی سناریوهای مختلفی هستیم تغییر پیدا کرد.

شعله های مشعل المپیک که مرد آلمانی سکان دار کمیته بین المللی المپیک در مراسم برافروخته شدن آن در دشت باستانی المپیا یونان، آن را نوری در انتهای تونل تاریک کووید-19 خوانده بود، حالا تا اطلاع ثانوی خاموش خواهد ماند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 815

به "فوری ، کرونا المپیک 2020 را هم تسلیم خود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوری ، کرونا المپیک 2020 را هم تسلیم خود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید