فرناندز: برای پوشیدن پیراهن تیم ملی سه شرط گذاشتم، برخورداری گفت تعلقی به تیم ملی ندارد، شایسته ترین بازیکنان را انتخاب می کنم

به گزارش مجله کارنیکان، سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان گفت: برای تک تک بازیکنان چه آنها که در داخل بازی می کردند و چه در خارج، برای پوشیدن پیراهن تیم ملی سه شرط گذاشتم.

فرناندز: برای پوشیدن پیراهن تیم ملی سه شرط گذاشتم، برخورداری گفت تعلقی به تیم ملی ندارد، شایسته ترین بازیکنان را انتخاب می کنم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مانوئل مونتایا فرناندز، سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان در نشست خبری گفت: از همه عزیزان بابت حضور در این نشست خبری تشکر می کنم. از فرصت استفاده می کنم و از صمیم قلب برای بانوان آرزوی موفقیت دارم و خوشحالم که برای اهتزاز پرچم کشورشان در کشور من اسپانیا کوشش می نمایند. آنها را به خاطر کوششی که داشتند تحسین می کنم. آنها مسائل ورزشی و غیر ورزشی در اردن داشتند. تیم بانوان ایران در گروه سختی واقع شده است البته موفقیت اصلی آنها صعود به جام دنیای است و کسب سهمیه کار آسانی نبوده و نباید این امر فراموش گردد .

وی تاکید نمود: امروز اسامی 35 بازیکن اعزامی تیم مردان به مسابقات قهرمانی آسیا اعلام می گردد و در نهایت 18 نفر انتخاب می شوند. برای تهیه این فهرست اگر آماری بگویم، دو هفته اول لیگ در ایران بودم و بازی بازیکنان را دیدم. هفته سوم را فیلم دیدم. سه اردو داشتیم و به تورنمنت قطر رفتیم. در مورد لژیونرها در قالب لیگ ها و تورنمنت ها تمام بازی های آنها را دنبال کردم و 52 بازی از آنها در لیگ و هر تورنمنت و جامی که حضور داشتند را دیدم.

فرناندز اضافه نمود: نمی خواهم بگویم امکان اشتباه وجود ندارد اما این بررسی به ما می گوید از نظر تکنیکی و تاکتیکی و آمادگی جسمانی در چه شرایطی هستند. برای تک تک بازیکنان چه آنها که در داخل بازی می کردند و چه در خارج برای پوشیدن پیراهن سه شرط داشتم اول اینکه خودش قلبا بخواهد دوم اینکه با صددرصد توان بازی کند و شرط سوم اینکه شرایط حضور را داشته باشد.

سرمربی تیم ملی هندبال گفت: می توانم بگویم با تمام بازیکنان به جز دو نفر و با تک تک بازیکنان صحبت کردم. همیشه برای اینکه می خواهند در تیم ملی باشند احترام قائل هستم و همیشه به صداقت آنها اطمینان دارم. وقتی ترکیب بسته می گردد باید تمرکز روی بازیکنان باشد و می دانم با قدرتی که در رسانه دارید از من و تیمم حمایت می کنید و به آنها اطمینان کنید.

وی توضیح داد: وقتی فهرستی اعلام می گردد بعضی ها ناراضی هستند. کارگردانی می گفت من رمز موفقیت را نمی دانم ولی رمز شکست را می دانم اگر بخواهم همه را راضی کنم شکست می خورم. به بازیکنان اطمینان و ایمان دارم و با تمام توان کوشش کردند. وقتی مربی تغییر می نماید بازیکنان برای تغییر تاکتیک و برنامه کار سختی دارند. بچه ها به خوبی خود را با برنامه ها تطبیق دادند و باید به گونه ای باشیم که وقتی مردم بازی تیم شان را می بینند به آن افتخار نمایند.

سرمربی تیم ملی هندبال یادآور شد: وظیفه دارم واقعیت را به بازیکن بگویم. برای مربی سخت است به بازیکنانی که با تمام وجود کوشش نموده بگوید خط خورده ولی من ترجیح می دهم با بازیکنانم صادق باشم و شرایطش را بگویم. علاقه دارم تمرکز روی افراد داخل فهرست باشد نه کسانی که در فهرست نیستند. هدف ما رسیدن به سهمیه دنیای است و باور دارم که بازیکنانم این هدف را گم نمی نمایند .

وی تاکید نمود: قبل از اعلام فهرست می گویم از صمیم قلبم برای بازیکنی که مصدوم است و باید عمل گردد انرژی مثبت بفرستم. سلامان بربط در شرایط سختی است مادر خود را از دست داده و مصدوم است و از کوشش وی تشکر می کنم و امیدوارم خیلی زود به جمع تیم بازگردد. محمدرضا اورعی در ریکاوری است و قرار است از هفته بعد لیگ کار خود را شروع کند.

سجاد استکی دو بازی قبل مصدوم شد و بازی قبل تیم خود را بازی کرد و باید ببینیم شرایط مصدومیت او چگونه است.

فرناندز در مورد زمان اضافه شدن لژیونرها به تیم گفت: روز اول گفتم با واژه لژیونر موافق نیستم. در این فهرست بعضی لژیونرها هستند و اردوی چهارم ما از 20 دسامبر است و به جز پوریا نوروزی نژاد بقیه حضور دارند.

وی اضافه نمود: هیچ بازیکنی مستقیما نگفت نمی خواهم در تیم باشم ولی سه بازیکن به دلایل مختلف گفتند نمی توانند در اختیار تیم باشند. با غلامی نژاد و مهدی نژاد صحبتی نداشتم غیر از آنها سه نفر نیامدند که در مورد آن یک نفر شرح می دهم. با سعید برخورداری، 6 سپتامبر اولین ویدیو کنفرانس را داشتیم. چهاردهم سپتامبر جوابی دریافت نکردم و تماس گرفتم ولی گفت دوره اش در تیم ملی تمام شده و چون در اردوی تیم ملی برای مسابقات انتخابی المپیک کنار گذاشته شده احساس می نماید تعلقی به تیم ملی ندارد و تمرکزش را روی باشگاه قرار داده است.

فرناندز توضیح داد: علیرضا موسوی و حیدری راد عضو دینامو بخارست هستند . موسوی هم دعوت ما را رد کرد و گفت در اردوی تیم ملی شرکت نمی نماید. حیدری راد هم اینگونه بود و هر بار با او صحبت کردم گفت به دلایل مسائل شخصی نمی تواند در تیم باشد و اینگونه احساس بهتری دارد. هر دو بازیکن بزرگی بودند ولی من به نظر بازیکن برای حضور در تیم ملی احترام گذاشتم، می گذارم و خواهم گذاشت. امین یوسف نژاد هم عمل داشته است. وی شرط سوم یعنی توانایی حضور در تیم ملی را نداشت و برای رهایی از بند مصدومیت به تیم ملی نمی رسد .

سرمربی تیم ملی تاکید نمود: در مورد الله کرم استکی باید بگویم وی یک بازیکن بزرگ و شناخته شده است. وی اوایل اکتبر از تیم خود جدا شد و تیم ندارد. وی از نظر بدنی فرم مناسبی ندارد. با او صحبت کردم و به او گفتم هر چه سریعتر کار آمادگی بدنی خود را شروع کند و در عضویت یک باشگاه باشد. زمانی که از نظر بدنی آماده باشد در مورد وی نه کمتر و نه بیشتر و مثل سایر بازیکنان در مورد او تصمیم گرفته می گردد. او تمرینات انفرادی را شروع نموده و وقتی یک بازیکن با این حد از کوشش خود را آماده می نماید به آن معنا است که علاقه دارد به عضویت تیم ملی درآید.

فرناندز گفت: برای تبدیل فهرست 35 نفره به 18 نفره باید بگویم در کنار سه شرط گذشته، دو شرط دیگر اضافه می گردد اول مصدومیت و دوم ملاحظات فنی است. الان تمرکزمان روی این 35 بازیکن است و مطمئن باشید شایسته ترین بازیکنان را انتخاب می کنم. مطمئن باشید در انتخاب بازیکنان ملاحظات فنی خودم را اعمال می کنم .

وی اضافه نمود: ما دو تورنمنت داریم اول رومانی که دو بازی در آنجا برگزار می کنیم و دوم اسپانیا که سه بازی داریم. اولین تورنمنت رسمی ما رومانی است و این ذهنیت نباید باشد که بازیکنانی که در آنجا بازی می نمایند بازیکنان نهایی هستند. اولین معیار ما برای انتخاب، اردوی داخلی است و منطقی نیست در یک تورنمنت 25 نفر را ببریم چون به آنها بازی نمی رسد. ترجیح من برای تورنمنت ها بازیکنانی است که هنوز آنها را در مسابقه ندیدم.

فرناندز در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است بازیکنانی که در این مقطع در تیم ملی حاضر نشدند، در صورت کسب سهمیه دنیای به تیم اضافه شوند، گفت: واضح است وقتی بازیکنی در قهرمانی آسیا جنگیده لیاقت دارد آن فرد به جام دنیای برود. قبول دارم ممکن است یک بازیکن در مقطعی نتواند در تیم باشد ولی برای ایجاد عدالت باید به بازیکنانم احترام بگذارم. اگر بازیکنی در آسیا تمام کوشش خود را کرد حق او است که در جام دنیای برود. نمی دانم بعد از قهرمانی آسیا در ایران باشم یا نه ولی می دانم بازیکنی که در اینجا سینه خود را برای تیمش سپر نموده، باید به مسابقات دنیای برود .

سرمربی تیم ملی هندبال اضافه نمود: به این تیم صدرصد ایمان دارم و با انگیزه هستند و شانس بالایی دارند. اگر شانس حضور در قهرمانی دنیا را نداشتند اینجا نبودم و می توانستم تصمیمات ساده تری بگیرم. در این دوره از مسابقات 18 تیم در چهار گروه با هم رقابت می نمایند و این بیشترین تعداد شرکت نماینده در دوره های گذشته است و البته قرعه و شانس نیز معین نماینده است. به خودم و تیمم مطمئنم و با بازیکنانم راحت کار می کنم. قطعا کسب سهمیه دنیای سخت است ولی شاگردانم را باور دارم.

وی گفت: شما خوش شانس هستید و روی خوش اخلاق و خندان من را دیدید چرا که افرادی که با من کار کردند می دانند با کسی شوخی ندارم و اصلا انعطاف پذیر نیستم این انتخاب کاملا با تصمیم خودم بوده و فقط کادر فنی در انتخاب نفرات به من یاری کردند. اگر خودم انتخاب ننموده بودم امکان نداشت امروز در این جلسه حاضر شوم و الان در خانه خود استراحت می کردم.

فرناندز توضیح داد: اولین حضورم در ایران با اردوی بانوان همراه بود و آنها را تحسین کردم. آنها نمونه واقعی از انگیزه و کوشش برای یک تیم هستند. از نظر فنی سخت است وقتی مربی تیمی نیستی نظر بدهید. من مشاوره کلی به این تیم دادم. گروه ایران بسیار سخت است. رومانی و نروژ جزو حرفه ای ترین تیم های دنیا هستند. یک تیم ملی برای رشد اول قدم به قدم پیش برود و دوم زمان بیشتر برای اردو داشته باشد و امکانات و تجربه بین المللی نیز مهم است. تیمی در اولین حضورش روی سکو نمی رود و باید قدم به قدم برود . تیم ما مقابل نروژ و رومانی شانس کمی دارد و باید از این کسب سهمیه لذت برد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2023

به "فرناندز: برای پوشیدن پیراهن تیم ملی سه شرط گذاشتم، برخورداری گفت تعلقی به تیم ملی ندارد، شایسته ترین بازیکنان را انتخاب می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرناندز: برای پوشیدن پیراهن تیم ملی سه شرط گذاشتم، برخورداری گفت تعلقی به تیم ملی ندارد، شایسته ترین بازیکنان را انتخاب می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید