عبور کانال فاضلاب از میان مزارع شهرستان بهارستان

به گزارش مجله کارنیکان، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان ضمن تاکید بر مشکل فاضلاب این شهرستان گفت: یکی از مسائل شهرستان بهارستان کانالی فاضلابی است که از بالا دست وارد این شهرستان می شود و گاهی از میان مزارع و اراضی کشاورزی می گذرد.

عبور کانال فاضلاب از میان مزارع شهرستان بهارستان

علیرضا فاضلی در گفت و گو با مجله کارنیکان، ادامه داد: علاوه بر اینکه این کانال خود دارای فاضلاب است، فاضلاب های شهری نیز داخل آن تخلیه می شوند و عبور آن از میان مزارع و اراضی کشاورزی باعث می شود بعضی کشاورزان سوءاستفاده و از این آب برای آبیاری استفاده کنند البته بعضی از آن ها به دلیل دسترسی نداشتن به آب سالم برای آبیاری اقدام به این کار می کنند.

وی افزود: زمانی که اداره حفاظت محیط زیست شهرستان در گشت و پایش های مشترک با شبکه بهداشت این موارد را شناسایی می کنند با عاملان برخورد می کند اما به دلیل اینکه تعداد این موارد زیاد است کنترل آن ها مشکل است.

فاضلی معضل اصلی در زمینه فاضلاب را نبود شبکه فاضلاب و سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهری دانست و گفت: در شهرستانی مانند بهارستان با تراکم جمعیتی بالا نبود شبکه فاضلاب و سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهری مسائل بسیاری را ایجاد می کند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درباره فاضلاب های صنعتی این شهرستان ضمن اشاره به اینکه دو شهرک صنعتی مصوب در شهرستان وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه هیچ یک از این شهرک ها مجهز به تصفیه خانه مرکزی نیستند بنابراین واحدهای صنعتی که دارای فاضلاب صنعتی هستند، ملزم به ایجاد تصفیه خانه صنعتی می شوند تا خروج فاضلاب آن ها منطبق با استانداردهای اداره محیط زیست باشد.

فاضلی در سرانجام صحبت های خود ضمن بیان اینکه اداره حفاظت محیط زیست بهارستان از ابتدای سال جاری تا سرانجام مرداد ماه 289 گشت و پایش انجام داده و 66 اخطاریه صادر کرده است، گفت: بیشتر اخطاریه های صادر شده برای واحدهایی بودند که باعث ایجاد آلودگی در آب و هوا می شدند و واحدهایی که نتایج نمونه برداری از خروجی فاضلاب ها و خروجی هوای آن ها با اسانداردهای ملاک عمل مغایرت داشته است.

به گزارش مجله کارنیکان، الهه بیگی - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر- نیز پیش تر یکی از معضلات بزرگ این شهرستان را عدم بهره برداری نهایی از تصفیه خانه فاضلاب های شهری بیان کرده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1121

به "عبور کانال فاضلاب از میان مزارع شهرستان بهارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور کانال فاضلاب از میان مزارع شهرستان بهارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید