ضرورت ایجاد زیست بوم مشترک فناوری با فیلیپین

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری، در نشست با وزیر علوم و فناوری فیلیپین از ایجاد زیرساخت های تعامل های مشترک علمی و فناورانه بر اساس یک کمیته مشترک همکاری گفت و ادامه داد: فیلیپین به همکاری با کشورمان در حوزه های گوناگون فناوری پیشرفته به ویژه نانوفناوری، زیست فناوری، پزشکی، دارویی و علوم مغز و اعصاب آمادگی و تمایل دارد؛ این دیدار زمینه ای فراهم می نماید تا ضمن گسترش همکاری هایی که از قبل در حوزه هایی چون دانشجویان داشتیم، باب همکاری های تازه در حوزه علوم و فناوری های پیشرفته، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها گگردده گردد.

ضرورت ایجاد زیست بوم مشترک فناوری با فیلیپین

زیست بوم مشترک ایران و کشور فیلیپین

به گفته ستاری، کشور ایران که با منابع زیرزمینی غنی و سرشارش شناخته می شد، امروز سرمایه ارزنده دیگری برای تعامل با دنیا دارد؛ خلاقیت و دانش جوان تحصیل نموده ایرانی، زبان گویای گفت وگو و تعامل پایدار ایران است؛ سرمایه عظیم نیروی انسانی خلاق و تحصیل نموده ایران می تواند محور همکاری های دوجانبه با دیگر کشورها باشد. با قیمت تور فیلیپین آشنا شوید.

ستاری با بیان اینکه ایجاد مراکزی که یک زیست بوم مساعد برای همکاری های دانشی و فناورانه دو کشور را فراهم می سازد جز محورهای تعامل با فیلیپین است، ادامه داد: ایجاد و توسعه پارک های علم و فناوری، کارخانه های نوآوری، مراکز رشد، شتاب دهنده ها و بسترهای تبادل دانش فناوری و محصولات دانش بنیان در مدار همکاری های ایران و فیلیپین است. رویدادهای نمایشگاهی و برنامه های علمی و فناوری مشترک دنبال می گردد تا یک تحول را در اقتصاد و صندلی علمی و فناوری دو کشور به وقوع بپیوندد.

حمایت از مهم ترین دارایی کشور یعنی جوانان

معاون علمی و فناوری، از حرکت ایران بر مدار یک تحول مالی و گذار از منبع محوری به اقتصاد دانش محور گفت: نگاه نو مبتنی بر شناخت صندلی نوآوری، امروز به باور و حمایت از مهم ترین دارایی کشور یعنی جوانان خلاق و تحصیل نموده رسیده است؛ 41 پارک فناوری 4 هزار و 200 شرکت دانش بنیان و شمار بالای استارت آپ ها که از مرز 6 هزار عبور نموده است، درنوردیدن قله های تازه نوآوری را سهل نموده است و کشور را در دست یافتن به اقتصاد دانش بنیان همراهی می نماید. این اقتصاد مملو از حرف های تازه و دستاوردهای جدید است.

وی همچنین از دست برتر ایران در اشاعه و توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات گفت و ادامه داد: مشارکت بیش از 50 درصدی ایرانی ها در بستر اینترنت، نقش بالای زبان فارسی به عنوان نهمین زبان فعال دنیا وب و حضور فعالانه کاربران در فضای دیجیتال، فرصتی ارزشمند برای توسعه دانش، فناوری و کسب وکارهای مبتنی بر حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم آورده است.

کار بنیادین و پایه ای روی استعدادها از دوره دانش آموزی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، یکی از رموز موفقیت ایران در حوزه نانوفناوری کار بنیادین و پایه ای روی استعدادها از دوره دانش آموزی تا سطح فراوری علم و راه اندازی شرکت ها ارزیابی کرد و گفت: گرچه فرآیند توسعه این محیط در بعضی حوزه های فناوری مانند نانو، سابقه ای طولانی تر دارد، اما ایران در بعضی از حوزه های فناوری نخستین گام های توسعه و پیشرفت را می پیماید. رسالت دولت در این خصوص، هموار کردن جهت، راهنمایی، سامان دهی و توسعه زیرساخت های ضروری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 90

به "ضرورت ایجاد زیست بوم مشترک فناوری با فیلیپین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ایجاد زیست بوم مشترک فناوری با فیلیپین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید