روزی 2 لیتر آب بنوشید تا کرونا درمان گردد

به گزارش مجله کارنیکان، صدا و سیما/ پزشک ارشد متخصص بیماری های قلبی در وزارت بهداشت روسیه گفت: آب نوشیدن می تواند نقش مؤثری در مقابله با لخته شدن خون ناشی از حمله های ویروس کرونا و جلوگیری از سکته قلبی داشته باشد.

روزی 2 لیتر آب بنوشید تا کرونا درمان گردد

ویروس کرونا در بسیاری از موارد، باعث ایجاد لخته به علت کند شدن جریان خون در بدن می گردد. همچنین بر اساس گزارش پایگاه میدیک فروم، بیماری ویروسی کووید 19 بر شدت پمپاژ خون در رگ ها با کند کردن آن تأثیر می گذارد؛ مسأله ای که زمینه را برای لخته شدن خون فراهم می نماید.

ماریا گلیزر، پزشک متخصص ارشد بیماری های قلب در وزارت بهداشت روسیه که سرمتخصص این وزارت در منطقه مسکو است، می گوید: به شکل عام، فرایند خون رسانی بر اثر حمله ویروس کرونا مختل می گردد و آن چه به شکل قابل ملاحظه ای احتمالا می تواند مانع بروز لخته خون و سکته ناشی از آن گردد، آب نوشیدن است. گلیزر توصیه کرد که مردم روزی یک و نیم تا دو لیتر آب بخورند.

او اضافه نمود: ضرورتا نوشیدن حجم زیادی از مایعات توصیه نمی گردد، زیرا نوشیدنی های مختلف می توانند باعث سنگین شدن کلیه ها و فشار بر آن شوند، اما برای آنها که از مسائل مزمن (بیماری هایی که زیاد طول می کشند یا ذاتاً بلندمدت هستند) رنج می برند، التزام به این قاعده مهم است.

متخصص روس توصیه می نماید این یک قاعده کلی در مقابله با لخته سازی خون در اثر هجوم ویروس است، اما لزوما به معنای مشاوره با پزشکان نیست و در موارد خاص، بیماران باید با نظر متخصص خود، این اقدام درمانی را دنبال نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1705

به "روزی 2 لیتر آب بنوشید تا کرونا درمان گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزی 2 لیتر آب بنوشید تا کرونا درمان گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید