تور ارزان فرانسه: دیوید تیلور: حسن! پاریس منتظرت هستم

به گزارش مجله کارنیکان، درست است که همه ایرانی ها آرزوی شکست دیوید تیلور مقابل حسن یزدانی را داشتند، اما این چیزی از بزرگی این کشتی گیر آمریکایی کم نمی کند.

تور ارزان فرانسه: دیوید تیلور: حسن! پاریس منتظرت هستم

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش ورزش سه، قهرمان المپیک و برنده یک طلای رقابت های دنیای، ورزشکاری فوق العاده و البته خوش اخلاق است که صحبت های متواضعانه او درباره حسن یزدانی برای علاقه مند به کشتی در ایران همواره خوشایند بوده است؛ تیلور این بار پس از اتمام مسابقه فینال وزن 86 کیلوگرم و شکست مقابل حسن یزدانی، رودرروی دوربین فدراسیون دنیای کشتی به سوالات آن ها پاسخ داده و از کم و کیف کشتی اش با نابغه مازندرانی هم وزنش گفته است.

چیزی که او در صحبت هایش به آن اشاره می نماید، قوی تر شدن حسن یزدانی پس از المپیک و زور بیشتر او در نبردی ست که انگار فرجامی جز پیروزی یزدانی برای آن نمی شد متصور بود؛ تیلور با اشاره به آینده ای که در پیش است، به همه ما یادآوری می نماید که هیچ قهرمانی و هیچ پیروزی ابدی نیست، کما این که شکست ها بخشی از شغل همه ورزشکارانی است که در همه مسابقات ورزشی به میدان می فرایند.

این مصاحبه را بخوانید:

از بچگی به مدال آوری فکر می کردم

بعد ازالمپیک تقریبا هشت هفته برای مسابقات دنیای وقت داشتیم. یعنی همان چیزی که برایش کل عمرت را صبر کردی. از وقتی بچه بودم و از خواب بیدار می شدم به مدال آوردن فکر می کردم. بنابراین، با این هیجان به این رقابت می آیم و مطمئنا در پی موفقیت هستم.

شکست بخشی از مسابقه است

بعد از آن رقابتی که همینقدر سخت بود فقط جای نام ها عوض شده بود. باید خودت را به چالش می کشیدی، اما همانطور که آمار نشان می دهد کشتی آزاد مردان در مسابقات قهرمانی دنیا فقط دوبار مدال طلا گرفته است. هیجان زده بودم که میتوانم رقابت کنم. شکست خوردن سخت بود، اما این هم جزئی از رقابت است.

من هشت هفته پیش هم بازی کردم و آنجا هم هیجان انگیز بود، چون من موفقیت های زیادی را در زندگی ام تجربه کردم. شکست های بدی هم داشتم، اما این هم جزئی از بازی و تمرینات است و باید بر سختی ها غلبه کرد باید از قله بالا رفت. هیچ وقت نباید فکر کنی همواره در صدر هستی هیچ وقت هم نباید فکر کنی در قعر می مانی. مطمئنا من در صدر بودن را دوست دارم، اما این هم بخشی از فرآیند است. قطعا روز های بهتری در انتظار ماست.

یزدانی بعد از المپیک سر سخت تر شده بود

این ملاقات همواره سخت است و فکر می کنم امتیاز این مسابقه هرچیزی که باشد همواره رقابتی و سخت هستند. هر کدام شان همینطور هستند و فقط نوع شان فرق دارد. او یک سری تغییرات انجام می دهد و من هم یک سری تغییرات انجام می دهم. می دانستم که در این بازی بعد از المپیک او خیلی سخت تر کوشش خواهد نمود تا شکستم بدهد. توانست در این بازی این کار را انجام دهد و شرایط عوض شد.

من کمی از این شکست ناراحت هستم. وقتی 0-4 عقب بودم حتی پای او را هم نمیشد گرفت. با خودم فکر کردم باید زیرگیری کنم و سریع بارانداز بزنم. دودقیقه مانده بود و بستگی به زمان دارد. می توانستم خاکش کنم، چون این لحظات هستند که تغییر ایجاد می گردد. توانستم خاکش کنم. دو دقیقه وقت مانده بود. کوشش کردم که دوباره خاکش کنم. اما نشد. یک کوشش دیگر هم کردم، اما نشد کاری که در المپیک کردم را تکرار کنم.

مسابقات زیادی پیش روی ماست

هر دوی ما جایی نمی رویم. سال 2024 در پاریس یک گام بزرگ دیگر برای هر دو ماست. بدون شک آنجاهم با هم رقابت می کنیم. در سال 2022 و 2023 هم رقابت خواهیم کرد. بار ها گفته ام هربار تمرین می کنم به کشتی با یزدانی و تمام کسانی که با آن ها روبرو می شوم و عالی هستند فکر می کنم. اجازه نمی دهم این شکست تکرار گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1915

به "تور ارزان فرانسه: دیوید تیلور: حسن! پاریس منتظرت هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: دیوید تیلور: حسن! پاریس منتظرت هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید