تحریم ها مانع انتقال ستاره استقلال به بلژیک!

به گزارش مجله کارنیکان، انتقال امیرحسین حسین زاده بازیکن و ستاره فصل گذشته استقلال در لیگ برتر ایران به تیم شارلوا بلژیک بیش از آن چیزی که انتظار می رفت، طولانی شده است. حسین زاده که مدنظر باشگاه شارلوا قرار داشت، طبق قرارداد با استقلال می تواند ضمن پرداخت 250 هزار دلار رضایتنامه اش را بگیرد و راهی تیم دیگری بشود.

تحریم ها مانع انتقال ستاره استقلال به بلژیک!

شارلوا با استفاده از این بند، سراغ ستاره فصل گذشته استقلال رفت و مذاکراتش را با این بازیکن نهایی کرد. حسین زاده حتی برای امضای قراداد به بلژیک سفر کرد، اما هنوز قراردادش به صورت رسمی امضا نشده است.

طولانی شدن فرایند امضای قرارداد حسین زاده با اعلام یک رسانه بلژیکی به علت مسائل تحریم ها از یک سو و تغییر قوانین جابجایی بلژیک به خاطر فوتبال گیت است. این رسانه مدعی شد شارلوا حتی برای تسویه حساب با استقلال سراغ راه های مورد تایید فیفا هم رفته است (احتمالاً پرداخت مطالبات خارجی استقلال در ازای پرداخت پول رضایتنامه به این باشگاه).

سایت lesoir در گزارش خود آورده است: امیرحسین حسین زاده، هافبک 21 ساله که یک هفته در بلژیک حضور دارد، هنوز به طور رسمی بازیکن اسپورتینگ شارلوا نیست. بدیهی است که این امر مانع از حضور او در شکست شارلوا مقابل یونیون (1-0) در آدینه گذشته نشد (حسین زاده از روی سکو ها بازی را دیدن کرد)، اما این جوان ایرانی هنوز اجازه ندارد به عنوان یک فوتبالیست در آنجا فعالیت کند.

در ادامه این مطلب با عنوان پازل ژئوپلتیک آمده است: برای این کار، در واقع باید چندین نکته حل گردد، از جمله در خصوص پرداخت حق انتقال او. در واقع از سه هفته پیش باشگاه شارلوا تصمیم گرفته بود بند آزادسازی این بازیکن یعنی 250 هزار دلار را به باشگاه استقلال بپردازد. حتی اگر این مبلغ از نظر رئیس نو باشگاه ایرانی ناکافی به نظر می رسید، رئیس نو نمی توانست با آن مخالفت کند، زیرا از قبل قرارداد بسته شده بود. با این حال، اگر چه 250 هزار دلار برای جذب این بازیکن با پتانسیل بسیار بالا با توجه به آنچه به ما گفته می گردد کافی است، اما همچنان باید ابتدا در پرداخت این پول به باشگاه ایرانی پیروز بود.

سایت بلژیکی در گزارش خود علت اصلی عدم انتقال بازیکن استقلال به شارلوا را تحریم های بین المللی دانست و از کوشش شارلوا برای تسویه حساب با استقلال از راه های دیگر اطلاع داد: اینجاست که کار پیچیده می گردد، زیرا به علت تحریم های مالی بین المللی علیه ایران، پرداخت هر مبلغی به حساب باشگاه ایرانی در حال حاضر غیرممکن است. بدیهی است که این موضوع نگرانی هایی را هنگام نهایی کردن انتقال بازیکن بین طرف های مختلف ایجاد می نماید. در واقع، تا زمانی که باشگاه آسیایی این مبلغ را دریافت ننموده باشد، احتمالاً TMS و مدرک لازم برای بازیکن را اسپورتینگ شارلوا تحویل نخواهد داد. مدیریت باشگاه سعی کرد سرنخ های و راه چاره های دیگری که مورد تایید فیفا برای تسویه حساب خود با استقلال است پیدا کند، اما هیچ چیزی تا به امروز به نتیجه نرسیده است و بنابراین پرونده هنوز قفل است.

باوجود اینکه شارلوا نظیر بن بوعلی الجزایری را به سرعت جذب کرد و جواز این بازیکن را از اداره اتباع خارجی گرفت، اما به نظر می رسد این مراحل برای امیرحسین حسین زاده بیشتر طول بکشد.

رسانه بلژیکی در بخش پایانی گزارش خود تاکید نمود که حضور حسین زاده در بازی فردا شنبه مقابل اوستنده به علت نرسیدن مدارک بسیار بعید است: شارلوا بدون توجه به هر اتفاقی این مبلغ را پرداخت خواهد نمود، اما باید ابتدا نحوه انجام آن را پیدا کند. اگر جابجایی قبلی بازیکنان ایرانی به اسپورتینگ شارلوا نگرانی زیادی ایجاد نمی کرد، به این علت بود که تحریم های بین المللی و بعلاوه قوانین انتقال بازیکنان به بلژیک در دوران پس از فوتبال گیت تغییر نموده است.

باشگاه شارلوا در سال های اخیر بازیکنانی، چون کاوه رضایی، علی قلی زاده و یونس دلفی را از ایران به خدمت گرفته بود. در حال حاضر قلی زاده تنها بازیکن ایرانی این باشگاه است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2203

به "تحریم ها مانع انتقال ستاره استقلال به بلژیک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم ها مانع انتقال ستاره استقلال به بلژیک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید