بهترین ماشین چینی موجود در ایران کدام است؟

به گزارش مجله کارنیکان، به راستی بهترین ماشین چینی موجود در ایران کدام یک از مدل های موجود در بازار است؟ پرسشی که بسیاری از خودرو دوستان به دنبال یافتن پاسخی برای آن می گردند. دلیل این امر را می توان افزایش خودروهای چینی موجود در بازار ایران دانست و از همین رو بسیاری از مردم در پی یافتن بهترین ماشین چینی موجود در ایران هستند.

بهترین ماشین چینی موجود در ایران کدام است؟

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

برای یافتن بهترین ماشین چینی موجود در ایران باید نگاهی دقیق به بازار خودرویمان بیاندازیم و از شرایط خودروهای چینی موجود در آن باخبر شویم. شاید بتوان شرایط خودروهای چینی در بازار ایران را با شرایط یک دهه پیش گوشی های موبایل چینی در بازار موبایل ایران مقایسه کرد.

انتخاب بهترین ماشین چینی موجود در ایران

حدود یک دهه قبل شاهد وجود برندهای گوناگون و کاملا ناشناخته ای از گوشی های موبایل چینی در بازار ایران بودیم. محصولاتی که اگرچه از امکانات بسیار خوبی نظیر پشتیبانی از سه سیمکارت یا پخش کانال های تلویزیونی بهره می بردند، اما در عمل کیفیت بسیار فاجعه باری داشتند و محصولاتی یک بار مصرف به شمار می رفتند. هرچند که این روزها هم نمونه های مشابه با محصولات مذکور را می توان در بازار موبایل یافت، اما اکنون دیگر مخاطبان تلفن های همراه به خوبی می دانند که اگر بخواهند به سراغ برندهای چینی موجود در بازار موبایل بروند باید به برندهای شناخته شده ای نظیر هواوی یا شیائومی اتکا کنند و از سایر برندهای بی نام و نشان چینی اجتناب کنند.

با این حال چنین موضوعی را فعلا در بازار خودرو شاهد نیستیم و با توجه به رشد روزافزون حضور خودروهای ریز و درشت چینی در ایران، بسیاری از خودرو دوستان هنوز به خوبی نمی دانند که باید به کدام یک از برندها یا مدل های موجود در بازار اعتماد کنند. از همین رو انتخاب بهترین ماشین چینی موجود در ایران می تواند خریداران خودرو را تا حدی از رفتن به راه اشتباه و انتخاب محصول بی کیفیت باز دارد. پس بهتر است نگاهی به تعدادی از خودروهای چینی با کیفیت حاضر در بازار بپردازیم. محصولاتی که تا حدی امتحان خود را پس داده اند و می توان به آنها اتکا کرد.

لیفان 820

مدل 820 از خودروی لیفان را می توان یکی از خودروهای خوب چینی حاضر در بازار داخلی خودرو لقب داد و آن را شایسته یدک کشیدن نام بهترین ماشین چینی موجود در ایران دانست. خودرویی که از جمله دلایل افزایش محبوبیتش در میان خودرو دوستان ایرانی را باید در وجود بعضی اشتراکات و شباهت ها با خودروی محبوب تویوتا کمری جستجو کرد.

حجم موتور 2373 سی سی این خودرو در کنار بهره مندی آن از حدبیشتر قدرت 158 اسب بخاری (با احتساب 5700 دور در دقیقه) و حدبیشتر گشتاور 221 نیوتن متری (با احتساب 4000 دور در دقیقه) از جمله نکات مثبت لیفان 820 محسوب می گردد و افزون بر آن، استاندارد آلایندگی این خودرو نیز یورو 5 است.

به طور کل بیشتر امکانات و قابلیت هایی که یک خودروی سواری باید از وجود آنها بهره مند باشد، در لیفان 820 قابل مشاهده است و به همین دلیل می توان این خودرو را به عنوان یکی از گزینه های اصلی حاضر در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران برگزید. لازم به ذکر است که در حال حاضر نمونه های صفر کیلومتر از لیفان 820 با قیمتی مابین 95 تا 99 میلیون تومان در بازار خودرو معامله می گردد.

بی وای دی اس 7

هرچند که خودروی بی وای دی اس 6 فروش خیره کننده و حیرت آوری را در بازار خودروی ایران تجربه نکرد، بسیاری از خریداران این محصول آن را شایسته کسب لقب بهترین ماشین چینی موجود در ایران می دانند و دلیل اصلی عدم صف کشیدن خودرو دوستان برای خرید این خودرو را ظاهر از مد افتاده و نه چندان هیجان انگیز آن بر می شمرند.

با این اوصاف خودروی بی وای دی اس 7 به موجب تغییراتی که در ظاهر خود می بیند، می تواند از شانس بیشتری برای کسب لقب بهترین ماشین چینی موجود در ایران برخوردار باشد. به خصوص آن که علاوه بر سر و شکل ظاهری شاهد بهینه سازی هایی در باطن این خودرو (نسبت به مدل قبل) نیز هستیم.

از جمله نکات قابل توجه در خودروی بی وای دی اس 7 استفاده از موتور توربو شارژ است. امری که موجب شده تا این خودرو بتواند از حدبیشتر قدرت و حدبیشتر گشتاور بیشتری نسبت به مدل اس 6 برخوردار باشد. به گونه ای که دارندگان این خودرو می توانند توسط موتور دو لیتری و توربوشارژ این کراس اور عظیم جثه حدبیشتر قدرت و گشتاوری معادل 203 اسب بخار (با احتساب 5500 دور در دقیقه) و 320 نیوتن متر (با احتساب 4500 دور در دقیقه) را تجربه کنند.

سوای این موضوع بی وای دی اس 7 به لحاظ بهره مندی از امکانات و قابلیت های مختص به اتومبیل های روز هم هیچ گونه کم و کسری ندارد و به خوبی قادر است در لیست بهترین ماشین های چینی موجود در ایران جایی برای خود دست و پا کند.

قیمت مصوب خودروی بی وای دی اس 7 رقم 130 میلیون تومان اعلام شده است. در واقع حضور این خودرو در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران بیش از هر چیز به دلیل قابلیت های مدل اس 6 و توجهاتی است که از سوی خودرو دوستان نثار این عضو قدیمی تر خانواده بی وای دی شده است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از خودروی بی وای دی اس 7 می توانید به مطلب اختصاصی ما در خصوص این عضو جدید از خانواده بی وای دی مراجعه کنید.

جک اس 5

خودروی جک اس 5 در حال حاضر چه از نظر میزان فروش و چه از دیدگاه جلب نظر خودرودوستان توانسته کاملا پیروز عمل نماید و نظرهای مثبت فراوانی را به خود جلب کند. از همین رو این خودرو هم اکنون به عنوان یکی از شایسته ترین خودروها برای کسب لقب بهترین ماشین چینی موجود در ایران شناخته می گردد.

از جمله امکانات قابل توجه جک اس 5 می توان به وجود سیستم های مکمل فراوان برای ثبات بخشیدن به سیستم ترمز و افزایش میزان ایمنی این خودرو اشاره نمود. علاوه بر آن جک اس 5 در بحث فنی نیز عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است و بهره مندی موتور چهار سیلندر و 1997 سی سی این خودرو از حدبیشتر قدرت 174 اسب بخار (با احتساب 5200 دور در دقیقه) و حدبیشتر گشتاور 235 نیوتن متر (با احتساب 2000 دور در دقیقه) موجب شده است تا جک اس 5 بتواند از هر لحاظ گلیم خود را به خوبی از آب بیرون بکشد.

در حال حاضر مدل دنده ای این خودرو از قیمتی مابین 87 میلیون تومان (قیمت کنندگی) تا 96 میلیون تومان (قیمت بازار) برخوردار است و مدل اتوماتیک آن هم چیزی مابین 116 میلیون تومان (قیمت کنندگی) تا 120 میلیون تومان معامله می گردد. به هر حال با در اختیار داشتن یکی از مدل های مذکور از این خودرو می توانید ادعا کنید که بر بهترین ماشین چینی موجود در ایران سوار هستید.

هایما اس 7 توربو

اگر از توان کنار آمدن با موتورهای توربو برخوردار هستید و می توانید ظرایف مربوط به تعامل با آنها را رعایت کنید، هایما اس 7 توربو می تواند گزینه مناسبی برای در اختیار داشتن بهترین ماشین چینی موجود در ایران باشد.

اگرچه مدل توربو از خودروی هایما اس 7 به نسبت جک اس 5 از قدرت و گشتاور کمتری برخوردار است، اما در صورت نگهداری درست از موتور آن می تواند بسیار با ثبات ظاهر گردد و عمر مفید بسیار خوبی را تجربه کند. در کلام عامیانه می توان گفت که این خودرو اذیت و آزار چندانی برای صاحبانش به همراه ندارد و در صورت مراقبت درست، کاملا با آنها یار و همراه است.

در واقع خودروی هایما اس 7 توربو نیز همانند جک اس 5 توانسته است اسم و رسم مناسبی برای خود در بازار ایران دست و پا کند و به عنوان یک خودروی چینی اعتبار در خوری کسب نماید. به گونه ای که هم اکنون می توان بدون روبرو شدن با شک و شبهه خاصی نام این خودرو را میان گزینه های موجود در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران واقع شده است. لازم به ذکر است که این روزها خودروی هایما اس 7 توربو در بازار خودروی ایران از قیمتی مابین 95 تا 115 میلیون تومان برخوردار است و همانند بسیاری از خودروها، جهشی بی معنی و غیر قابل قبول را در قیمت خود تجربه می نماید.

چانگان CS35

اگرچه خودروی چانگان CS35 در نگاه نخست نسبت به سایر گزینه های موجود در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران از شانس کمتری برای کسب این عنوان برخوردار است، اما در مجموع یکی از خودروهای چینی نسبتا با کیفیت حاضر در بازار خودروی ایران به شمار می رود.

قیمت خودروی چانگان CS35 (مدل دنده اتوماتیک) که در حال حاضر حول و حوش رقم 69 میلیون تا 71.6 میلیون تومان سیر می نماید، خرید این خودرو را برای طیف گسترده تری از خودرو دوستان قابل دسترس می سازد. البته کاملا منطقی است که با توجه به قیمت مذکور شاهد بهره بردن چانگان CS35 از ویژگی های ضعیف تری نسبت به سایر گزینه های موجود در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران باشیم.

اما قیمت پایین تر این محصول نسبت به سایر رقبا به آن معنی نیست که چانگان CS35 خودروی ضعیفی به شمار رود و برای خودرو دوستان هیچ گونه جذابیتی نداشته باشد. چرا که این خودرو در کنار بهره بردن از ظاهر گیرا، امکانات و قابلیت های خوبی را هم در اختیار خودرو دوستان قرار می ذدهد. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری از این مدل خودروی چانگان هستید و دوست دارید اطلاعات کامل تری از آن در اختیار داشته باشید، می توانید مطلب اختصاصی ما در رابطه با خودروی چانگان CS35 را از نظر بگذرانید. در مجموع می توان چانگان CS35 را هم در کنار سایر گزینه های موجود در این لیست به عنوان بهترین ماشین چینی موجود در ایران قرار داد.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1528

به "بهترین ماشین چینی موجود در ایران کدام است؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "بهترین ماشین چینی موجود در ایران کدام است؟" امتیاز داده اند | 2.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین ماشین چینی موجود در ایران کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید