برنامه حمایت از کسب و کار ها از هفته سوم اردیبهشت اجرا می گردد

به گزارش مجله کارنیکان، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از هفته سوم اردیبهشت ماه برنامه پرداخت بسته های حمایتی مربوط به دوره کرونا به کارفرما ها اجرا می گردد.

برنامه حمایت از کسب و کار ها از هفته سوم اردیبهشت اجرا می گردد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، عیسی منصوری در برنامه گفت و گوی ویژه خبری در خصوص وام حمایت از اشتغال به ازای هر کارگری که اخراج نشده است، گفت: این بسته بعد از مصاحبه های متعدد با بخش های مختلف دولتی و خصوصی ارائه شده است. گروه هدف این بسته شامل بنگاه های کسب و کاری می گردد که بیشترین آسییب را در دوره شیوع کرونا دیده اند که 11 رسته را در بر می گیرد. به صورت تعیین تر بنگاه هایی هستند که کسب و کارهایشان را فعال نگه داشته و نیروی کارشان را حفظ نمایند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: تسهیلاتی که بت نرخ سود 12 درصدی ارائه می گردد برای بنگاه های یک نفره 12 میلیون تومان است که شامل دستمزد و درصدی باقی مانده سرمایه در گردش می گردد، برای واحد هایی که بنا به دستور تعطیل شده اند این رقم 16 میلیون تومان برای هر کارگر است البته این موضوع مشروط به حفظ نیروهاست. همچنین برای وام های زیر 12 میلیون تومان با سفته، وام 12 تا 48 میلیون تومان با سفته و ضامن، وام 50 تا 120 دو ضامن، وام تا 180 میلیون تومان 3 ضامن و بالاتر از این رقم روال عادی بانک ها طی می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به شلوغ بودن سیستم بانکی، وقفه کوتاهی خواهیم داشت واز هفته سوم اردیبهشت ماه این برنامه اجرا می گردد.

منصوری گفت: در فاز اول بر اساس داده هایی که در اختیار ماست به این نوع از کارفرمایان پیامک می دهیم و در صورت تأیید کارفرما، در سامانه کارا ثبت نام می نمایند و دستگاه مربوطه ظرف دو روز اعمال نظر می نماید و سپس به بانک عامل اطلاعات ارسال می گردد و پرداخت صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 893

به "برنامه حمایت از کسب و کار ها از هفته سوم اردیبهشت اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه حمایت از کسب و کار ها از هفته سوم اردیبهشت اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید