بالگرد نبوغ در گوگل هم به پرواز درآمد

به گزارش مجله کارنیکان، به مناسبت پرواز پیروز بالگرد مریخ پیمای نبوغ در مریخ، گوگل هم صفحه اول جست وجوهای مرتبط با این مأموریت را تغییر داده و نمونه کوچکتری از بالگرد را در آن به پرواز درمی آورد.

بالگرد نبوغ در گوگل هم به پرواز درآمد

در ساعات گذشته بود که بالگرد نبوغ در مریخ با پیروزیت پرواز کرد و فرود آمد تا لحظه ای تاریخی را رقم بزند. مطابق با فرایند گذشته، گوگل هم این پیروزیت را به سبک خودش جشن گرفته است.

اکنون اگر به موتور جست وجوی گوگل بروید و عبارت هایی مانند بالگرد نبوغ یا نبوغ مریخ یا عبارت های انگلیسی مرتبط مانند Ingenuity را تایپ کنید، پس از بارگذاری نتایج، یک بالگرد کوچک می بینید که با کلیک بر روی آن صفحه جست وجو به محیطی مشابه سیاره سرخ تبدیل می شود و یک انیمیشن از نبوغ در آن به پرواز درمی آید.

این ویژگی هم از دسکتاپ و هم از دستگاه همراه در دسترس است اما توصیه شده که برای نمایش بهتر، از یک مرورگر مبتنی بر کروم مانند گوگل کروم یا مایکروسافت اج استفاده کنید.

این بالگرد کوچک جدیدترین نمونه از تخم مرغ های بهاری (Easter Eggs) گوگل است که طبق سنت همیشگی در موتور جست وجوی خود می گنجاند. پس از آنکه گوگل کروم به عنوان یک مرورگر محبوب در بیش از نیمی از دستگاه ها استفاده شد، گوگل مطمئن شد که می تواند برخی ویژگی های جذاب را از طریق وب ارائه دهد که برای بسیاری از کاربران قابل نمایش باشد.

علاوه بر این ویژگی جالب هنگام جست وجو، همکاری دیگر ناسا و گوگل درباره نمونه سه بعدی بالگرد نبوغ است. با جست وجوی عبارت Ingenuity Helicopter 3D گزینه ای برای دیدن نمای سه بعدی بالگرد نبوغ به صورت واقعیت افزوده وجود دارد.

پیش از این هم گوگل هنگام فرود مریخ نورد پشتکار (Perseverance) چنین کاری را با همکاری ناسا انجام داده بود. از جمله دیگر فعالیت های مشترک گوگل و ناسا در زمینه مریخ می توان به تور مجازی مریخ اشاره کرد.

عکس کاور: طرحی از تغییر صفحه جست وجوی گوگل به مناسبت پرواز پیروز بالگرد نبوغ در مریخ

Credit: Google/Slash Gear

منابع: Slash Gear, NASA

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1703

به "بالگرد نبوغ در گوگل هم به پرواز درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالگرد نبوغ در گوگل هم به پرواز درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید