انتقال دانش آموزان مشکوک به اتاق های ایزوله حوزه های امتحانی، نحوه تصحیح اوراق

به گزارش مجله کارنیکان، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا زدن ماسک در حوزه های امتحانی اجباری است؟ گفت: بله، استفاده از ماسک در جلسات امتحانات نهایی الزامی است و در هر حوزه امتحان نهایی تعدادی ماسک تهیه شده که در اختیار کسانی که به هردلیلی ماسک به همراه ندارند قرار می گیرد.

انتقال دانش آموزان مشکوک به اتاق های ایزوله حوزه های امتحانی، نحوه تصحیح اوراق

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، خسرو ساکی با اشاره به شروع امتحانات نهایی از روز شنبه هفدهم خردادماه، به ارائه توضیحاتی درباره رعایت بهداشت در حوزه های امتحانی پرداخت و اظهار کرد: با هدف حفظ بهداشت، سلامت و آرامش دانش آموزان و همچنین صحت و امنیت امتحانات علاوه بر برنامه های معمول نکاتی را در ستادهای امتحانات و شوراهای آموزش و پرورش مطرح و مدنظر قرار دادیم که از جمله آنها می توان به تمهید مقدماتی چون اخذ مجوز برگزاری امتحانات و دریافت پروتکل های بهداشتی که به همه حوزه های اجرا ابلاغ شد، اشاره نمود.

وی در پاسخ به اینکه آیا زدن ماسک در حوزه های امتحانی اجباری است؟ گفت: بله، استفاده از ماسک در جلسات امتحانات نهایی الزامی است و در هر حوزه امتحان نهایی تعدادی ماسک تهیه شده که در اختیار کسانی که به هردلیلی ماسک به همراه ندارند قرار می گیرد.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: از اولیاء و دانش آموزان می خواهم ماسک داشته باشند.

ساکی درباره چگونگی نظارت مراقبان بهداشتی بر نحوه رعایت شیوه نامه ها با وجود کمبود 6000 مربی بهداشت اظهار کرد: تیم های نظارتی از قبل پیش بینی شده اند که یکی از این گروه ها مراقبین بهداشت هستند که در مبادی ورودی حوزه های امتحانی با استفاده از تب سنج و سایر تکنیک ها سلامت دانش آموزان را کنترل و به جدا سازی موارد مشکوک می پردازند.

وی ادامه داد: در صورت لزوم دانش آموزان مشکوک به بیماری به اتاق های ایزوله منتقل و برای شرکت در امتحان بعدی به پزشک ارجاع می شوند.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا برگه های امتحانی باعث شیوع بیماری در مصححان نمی گردد؟ گفت: ترتیبی را اتخاذ کردیم و برگه های امتحانی شخصی سازی شده اند و حتی حضور و غیاب شخصی شده و برگه هر دانش آموز روی میز خودش قرار گرفته و توسط خودش تکمیل می گردد.

ساکی اضافه نمود: بعد از اتمام امتحان و جمع آوری اوراق، تا مدتی که ویروس حیات خود را از دست می دهد، اوراق نگه داری می گردد و بعد در اختیار مصححان قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه به منظور اطمینان خاطر و پیشگیری از ازدحام در مبادی ورودی و خروجی سالن ها، دانش آموزان را به دو گروه تقسیم کردیم که فاصله گذاری رعایت گردد گفت: فاصله بین جایگاه ها نیز رعایت می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 969

به "انتقال دانش آموزان مشکوک به اتاق های ایزوله حوزه های امتحانی، نحوه تصحیح اوراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال دانش آموزان مشکوک به اتاق های ایزوله حوزه های امتحانی، نحوه تصحیح اوراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید