ادعای مطرح شده درباره رقم فروش سهام بانک مالزی به بانک ملت یک توهم است

به گزارش مجله کارنیکان، بابک زنجانی گفت: من سهام بانک مالزی را که کل آن 4 میلیون دلار خریده بودم به مبلغ 90 میلیون دلار به بانک ملت نفروختم و اینکه این مسئله مطرح شده فقط یک توهم است.

ادعای مطرح شده درباره رقم فروش سهام بانک مالزی به بانک ملت یک توهم است

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار قضایی مجله کارنیکان، بابک زنجانی در قرائت ادامه دفاعیات خود اظهار کرد: گفته شده است، آقای ح-ف - ه مرا به بانک ملت معرفی نموده در حالی که از قبل و در سال 87 یا 88 بیش از 300 میلیون یورو در حساب بانک ملت شعبه کیش پول داشتم

متهم پرونده نفتی گفت: بانک ملت برای اینکه بتواند سپرده های من را حفظ کند، تقاضا داشت با من مشارکت کند. بنابراین آقای ح- ف- ه وسیله معرفی من به بانک ملت نبود و من از قبل با بانک ملت ارتباط داشتم.

وی ادامه داد: بانک ملت تقاضا داشت بتواند با بانک های خارجی کار کند و به مشتریان خود خدمات بدهد. من سهام بانک مالزی را که کل آن 4 میلیون دلار خریده بودم به مبلغ 90 میلیون دلار به بانک ملت نفروختم و اینکه این مسئله مطرح شده فقط یک توهم است. باید مدیران بانک ملت عقلشان را از دست داده باشند که 60 درصد بانکی را که کل سهام آن 4 میلیون دلار می رسد را 90 میلیون دلار بخرم.

زنجانی اضافه کرد: سرمایه بانک مالزی و کنت بانک تاجیکستان بعد از یک سال با کارهایی که من انجام داده بودم و ساختمان ها و خانه هایی که خریداری نموده بودم به 104 میلیون دلار افزایش یافت و 60 درصد سهام این بانک ها طبق محاسبه با درصد سود راه اندازی حدود 90 میلیون دلار می شد که به بانک ملت فروختم بنابراین اینگونه نبود که بانک ملت 60 درصد سهام بانکی که 4 میلیون دلار ارزش دارد را 90 میلیون دلار بخرد بلکه این بانک 104 میلیون دلار ارزش داشت و 60 درصد سهام آن به مبلغ آن روز 90 میلیون دلار می شد.

وی اضافه کرد: بانک ملت برای اینکه سهام 60 درصد خود را به من پس بدهد پول نداشت و به خاطر همین در حساب های خود من را بدهکار کرد و ماه ها طول کشید تا سهم 60 درصد خود را گرفتم.

متهم پرونده نفتی داده داد: گفته اند که من از اعتبار بانک ملت استفاده نموده ام در صورتی که قبل از سال 88 با قرارگاه خاتم کار می کردم و آن زمان بانک ملتی وجود نداشت. یک نفر را بیاورید که بگوید زنجانی به خاطر اعتبار بانک ملت با آنها همکاری نموده است.

زنجانی اضافه کرد: گفته اند که پول بانک ها را می گرفتم و حواله می کردم، در صورتی که اگر پول هایشان قابل جابه جایی بود خودشان انجام می دادند اما آنها پول های خود را با پول من جابه جا می کردند.

در این هنگام زنجانی خطاب به قاضی صلواتی گفت: آیا شما خسته شدید، که قاضی پاسخ داد من خسته نشده ام 10 دقیقه دیگر ادامه بده و پس از آن تنفس اعلام می کنم.

وی گفت: در کیفرخواست این پرونده از ویزا کارت و مستر کارت صحبت شده است که اصلا ربطی به این پرونده ندارد.

متهم پرونده نفتی در ادامه به موضوع به ال سی های بانک دوبی اشاره نمود و گفت: یک آقایی به نام آقای م آمد و گفت که می خواهد کارخانه ای در شهرستان بهارستان تهران راه اندای کند که این کارخانه فراوری لوله های نفتی را انجام می داد. آدم های مختلفی به من توصیه کردند که به وی یاری کنم تا دستگاه های موردنیاز کارخانه را از هلند به ایران بیاورد.

زنجانی گفت: در نهایت این کار را پذیرفتم و شرکت SCT ال سی های خرید دستگاه را باز کرد و برای این آقا تمام دستگاه ها را خریدم و حدود 10 میلیون یورو برای این کار هزینه شد.

وی ادامه داد: در این موضوع من بدهکار نیستم بلکه بانک به من بدهکار است و بانک باز کننده ال سی می گوید در دوبی پول ندارد لذا آیا شما به این بانک باز کننده ال سی که می گوید پول ندارد، می گویید پشتوانه و منشأ ندارد؟

متهم پرونده نفتی به موضوع عدم واگذاری کارت های اعتباری به پست بانک اشاره نمود و گفت: در پست بانک دستگاه های صدور کارت اعتباری را نصب کردیم اما دستگاه های نظارتی به من اظهار داشتند که به پست بانک خدمات ندهند. شرکت پست بانک مراجعه می کرد و از من کارت می خواست اما امتناع می کردم تا اینکه پت بانک از کارت های دیگران گرفت و استفاده کرد.

در این هنگام بابک زنجانی خطاب به قاضی صلواتی گفت: مثل اینکه خسته ای شده اید و قاضی صلواتی نیز در پاسخ 15 دقیقه تنفس اظهار داشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 352

به "ادعای مطرح شده درباره رقم فروش سهام بانک مالزی به بانک ملت یک توهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای مطرح شده درباره رقم فروش سهام بانک مالزی به بانک ملت یک توهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید