ادعای رویترز درباره کارایی واکسن کرونای شرکت نوواواکس

به گزارش مجله کارنیکان، خبرگزاری انگلیسی رویترز امروز (آدینه) ادعا کرد که نتایج آزمون های بالینی واکسن ضدکرونای شرکت آمریکایی نوواواکس نشان می دهد که میزان کارایی این واکسن علیه نسخه اصلی ویروس کرونا 96 درصد، علیه گونه جهش یافته انگلیسی 86 درصد و در مجموع 90 درصد است.

ادعای رویترز درباره کارایی واکسن کرونای شرکت نوواواکس

به گزارش ایرنا؛ بنابر ادعای رویترز، نتایج آخرین مرحله آزمون های بالینی نشان می دهد که در میان دریافت کنندگان واکسن شرکت آمریکایی نوواواکس، هیچ موردی از بیماری حاد یا مرگ و میر وجود نداشته و کارایی این واکسن علیه گونه آفریقای جنوبی ویروس کرونا نیز در میان افراد سالم و غیر مبتلا به ایدز 55 درصد بوده و مصونیت زایی آن به گونه ای بوده که 100 درصد مانع از بروز شرایط حاد بیماری شده است.

با انتشار اخبار ادعایی موفقیت جدیدترین واکسن، ارزش سهام شرکت نوواواکس با جهشی 10 درصدی به 229 دلار افزایش یافت. ارزش سهام این شرکت دارویی 20 ژانویه 2020 که تصمیم ساخت واکسن کرونا را گفت، 10 دلار بود.

نوواواکس میخواهد تا واکسن دو نوبتی خود را در هشت کارخانه و از جمله موسسه سرم هندوستان فراوری کند.

این شرکت که در ایالت مریلند مستقر است تا به امروز یک میلیارد و 600 میلیون دلار یاری از واشنگتن دریافت نموده و میخواهد تا 100 میلیون دوز واکسن برای مردم آمریکا فراوری کند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1621

به "ادعای رویترز درباره کارایی واکسن کرونای شرکت نوواواکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای رویترز درباره کارایی واکسن کرونای شرکت نوواواکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید