اتوبوس های بین شهری نباید بیش از 50 درصد ظرفیت مسافر سوار نمایند

به گزارش مجله کارنیکان، معاون حمل و نقل سازمان راهداری کشور گفت: در سیستم نرم افزاری که فروش بلیط را انجام می دهد، ظرفیت 50 درصد را اعمال کردیم و عملاً امکان فروش بیشتر بلیط وجود ندارد مگر اینکه راننده اتوبوس پس از خروج از ترمینال در طول جهت مسافر سوار کند.

اتوبوس های بین شهری نباید بیش از 50 درصد ظرفیت مسافر سوار نمایند

تسنیم: مهران قربانی درباره رسیدگی به تخلفات اتوبوسهای بین شهری که برخلاف پروتکلها در ایام کرونا اقدام به سوار کردن مسافر بیش از حد مجاز، اظهار کرد: بلیط یا به صورت اینترنتی یا در پایانه ها به فروش می رسد، در سیستم نرم افزاری که فروش بلیط را انجام می دهد، ظرفیت 50 درصد را اعمال کردیم و عملاً امکان فروش بیشتر بلیط وجود ندارد مگر اینکه راننده اتوبوس پس از خروج از ترمینال در طول جهت اقدام به سوار کردن مسافر بیش از ظرفیت مجاز کند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اضافه نمود: داخل اتوبوسها در سه نطقه مجزا (ابتدا، خاتمه و میانه اتوبوس) برگه های هدایت ثبت شده و مسافران می توانند اعترضات خود را با توجه به موارد ذکر شده در این برگه ها، در اختیار پلیس، شرکت حمل و نقل کننده، سازمان راهداری و نهایتاً سایت 141 قرار دهند.

وی توضیح داد: البته این موضوعات باید به صورت مستند در اختیار ما قرار بگیرد و شامل عکس یا فیلم و شماره خودرو باشد، در صورت دریافت این مستندات پیگیری خود را درباره تخلف راننده و شرکت حمل نقل کننده پیگیری می کنیم البته عمدتاً این موضوعات به شرکتهای حمل و نقل برنمی شود و بیشتر موارد مربوط به راننده ها هستیم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه موارد تخلف در صورت احراز، قطعاً پیگیری خواهد شد، اظهار داشت: به موارد ارجاع شده نیز در این رابطه به سرعت رسیدگی کردیم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1634

به "اتوبوس های بین شهری نباید بیش از 50 درصد ظرفیت مسافر سوار نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوبوس های بین شهری نباید بیش از 50 درصد ظرفیت مسافر سوار نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید