2 ماه در رختخواب بمانید و 14 هزار پوند دریافت کنید!

به گزارش مجله کارنیکان، ناسا و سازمان فضایی اروپا در یک پروژه تحقیقاتی جدید به داوطلبان14177 پوند پرداخت می نمایند تا 2 ماه در رختخواب بمانند.

2 ماه در رختخواب بمانید و 14 هزار پوند دریافت کنید!

به گزارش خبرگزاری اقتصادایرانبه نقل از اسکای نیوز، ناسا و سازمان فضایی اروپا تصمیم دارند در یک پروژه تحقیقاتی جدید به 24 زن و مرد 14177 پوند بپردازند تا 2 ماه در رختخواب بمانند. این بخشی از یک آزمایش است که به دانشمندان یاری می نماید تأثیرات سفر فضایی بر فضانوردان را آنالیز نمایند. مکان اجرای آن مرکز هوافضای آلمان (DLR) اعلام شده است.

طی این طرح آزمایشی 24 زن و مرد به دو گروه تقسیم می شوند و در یک اتاق اسکان داده می شوند. همچنین از آنها خواسته می گردد هر کاری از غذا خوردن گرفته تا رفتن به توالت را در حالت خوابیده انجام دهند.

داوطلبان باید همواره طوری در رختخواب دراز بکشند که قسمت انتهایی سرشان زیر خط افق باشد و یکی از شانه هایشان حتماً باید روی تشک قرار گیرد.

محققان همزمان با جاری شدن خون به مغز تغییرات در بدن آنها را آنالیز و رژیم های غذایی و تمرین های فیزیکی مختلف را آزمایش می نمایند.

گروهی از پزشکان، روانپزشکان و دانشمندان در این پژوهش حضور خواهند داشت. علاوه بر آن متخصصان تغذیه نیز وعده های غذایی فضانوردان را تعیین می نمایند.

جنیفر نگو-آن محقق ارشد این پژوهش در ESA می گوید: برای انجام مأموریت های فضایی باید ریسک های مختلف سلامتی فضانوردان کاهش یابد. این پژوهش به ما اجازه می دهد آتروفی ماهیچه ای ناشی از بی وزنی را آنالیز کنیم.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 85

به "2 ماه در رختخواب بمانید و 14 هزار پوند دریافت کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 ماه در رختخواب بمانید و 14 هزار پوند دریافت کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید