پیگیری میدانی قالبیاف برای پرداخت یارانه 120 هزار تومانی

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران : رئیس مجلس در راستای نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی و پیگیری واریز یارانه 120 هزار تومانی که مجلس مصوب نموده بود، شب گذشته در منطقه 12 شهرداری تهران با بعضی اهالی محله امام زاده یحیی گفت وگو کرد.

پیگیری میدانی قالبیاف برای پرداخت یارانه 120 هزار تومانی

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد باقر قالیباف در این نظارت میدانی با حضور در منازل بعضی اهالی محله امام زاده یحیی که از اقشار بدون درآمد و آسیب پذیر هستند، از نزدیک در جریان مسائل و مسائل مردم نهاده شد.

بر اساس گزارش مجلس شورای اسلامی، از جمله موضوعاتی که رئیس مجلس در این نظارت میدانی در تهران پیگیری کرد، واریز یارانه 120 هزار تومانی مصوب مجلس بود که در بهره مندی از این یاری ها پاسخ این خانواده ها منفی بود.

در این بازدید میدانی خانواده هایی که در این محله زندگی می نمایند و بعضی از آن ها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند، به قالیباف اعلام کردند که فقط یارانه 45 هزار و 500 تومانی را دریافت می نمایند و نه تنها یارانه 120 هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است بلکه حتی یارانه معیشتی که سال گذشته و پس از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده های ایرانی پرداخت شوند را نیز دریافت نمی نمایند.

از جمله زن و شوهر مسن یا زن سرپرست خانوار از کار افتاده و نیز خانواده های دیگری که به نظر می رسد تنها ممر درآمد و زندگی آن ها یارانه های پرداختی است اما به رئیس مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس گفتند که دولت فقط یارانه 45 هزار و پانصد تومانی را برای شان واریز می نماید و در این بین اقساط وام یک میلیون تومانی مربوط به شرایط کرونایی نیز از این یارانه کسر می گردد.

در خاتمه این نظارت میدانی، قالیباف تاکید نمود که باید این مسأله آنالیز گردد و تعیین گردد که چه تعداد از افراد مشمول و به چه دلیل دچار این مشکل هستند و مجلس شورای اسلامی این اتفاق و عدم پرداخت یارانه 120 هزار تومانی به مردمی که این مصوبه برای بهره مندی آن ها تصویب شده است را پیگیری خواهد نمود.

رییس مجلس در خاتمه توضیح داد: دلیل اینکه همواره تاکید می گردد باید امور را از نزدیک و تا آخرین مرحله پیگیری کرد همین است تا اشکالات کار تعیین گردد بنابراین هیچگاه نمی گردد به گزارش های ارسالی بسنده کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1388

به "پیگیری میدانی قالبیاف برای پرداخت یارانه 120 هزار تومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری میدانی قالبیاف برای پرداخت یارانه 120 هزار تومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید