پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 8 تیرماه 1400

به گزارش مجله کارنیکان، افزایش سرعت وزش باد در بعضی ساعات بعدازظهر در استان تهران و برقراری هوای قابل قبول در مرکز طی امروز (7 تیر ماه) پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 8 تیرماه 1400

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان افزایش موقت ابر و در منطقه ها جنوبی گاهی افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می گردد.

فردا سه شنبه هشتم تیرماه 1400 هوای تهران صاف خواهد بود و گرما ادامه دارد. شرایط شاخص آلودگی هوا هم سبز خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی و در ساعات عصر شاهد بارش پراکنده باران خواهد بود.

حداقل و حداکثر دما در تهران 36 و 27 درجه خواهد بود. نقشه های هواشناسی از تداوم هوای گرم تا انتها هفته در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و شش درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 36 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: از امروز (دوشنبه) تا اواخر هفته جاری به خاطر سکون و پایداری جوی، دمای هوا ثابت خواهد ماند.

بعلاوه آسمان تهران فردا (8 تیر ماه) غالبا آفتابی با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (9تیرماه) هم صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (7 تیر ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (8 تیرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات انتهای فردا (8 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در 4 روز آینده جوی آرام و پایدار در اغلب نقاط کشور حاکم است و در این مدت در ارتفاعات جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان بعلاوه جنوب سیستان و بلوچستان، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

از امروز تا پنجشنبه 10 تیر 1400 در ارتفاعات البرز مرکزی و غربی و شمال شرق کشور رگبار پراکنده گاهی رعدو برق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.

از روز چهارشنبه تا انتها هفته در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد و در جنوب سمنان و بخش هایی از مرکز و روز پنجشنبه هم در شرق و جنوب شرق و بخش هایی از شمال شرق کشور سرعت وزش باد افزایش می یابد و موجب خیزش گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا در بعضی از این منطقه ها می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1805

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 8 تیرماه 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 8 تیرماه 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید