ونیزی که دیگر آب ندارد

به گزارش مجله کارنیکان، ونیز را همه می شناسیم یا اسمش را شنیده ایم، همان شهر معروف آبی ایتالیا با قایق های پارویی اش که برای رد شدن از مناطق مختلف شهر از آنها استفاده می گردد. ونیز را همه با خیابان های پر از آبش می شناسند و یکی از توریستی ترین شهرهایی بود که مردم برای دیدن خیابان ها و کانال های مشهورش از مناطق دور به آن سفر می کردند. اما حالا که دیگر آبی نیست چه؟ چه اتفاقی برای این شهر زیبا افتاده است؟ با خبرنگاران همراه باشید:

ونیزی که دیگر آب ندارد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

این دومین سال است که در ونیز دیگر آبی موجود نیست و در واقع میزان جزر و مد به اندازه ای پایین بوده که شهر دچار قحطی آب شده است. این موضوع، گردشگری شهر را با مشکل بزرگی روبرو نموده و افت زیادی در تعداد توریست هایش داشته است.

حالا تمام مسافرانی که به این شهر سفر می نمایند با ونیز به گل نشسته روبرو می شوند.

چه اتفاقی در ونیز افتاده است؟

سطح پایین آب به دلیل جزر و مدهای غیر طبیعی و میزان بارش بسیار پایین در نواحی شمال شرقی ایتالیا رخ داده است. اگرچه، جزر و مدهای کم در این زمان از سال طبیعی است اما، سال جاری سطح آب حدود 70 سانتیمتر از میانگین پایین تر رفته است.

پایین بودن سطح آب، چهره زشت و گل آلودی از شهر را به نمایش گذاشته است. چندین سال مراقبت و نگهداری ضعیف از راه آب های شهر، در تجمع میزان انبوهی از گل و لای در لبه کانال ها خود را نشان داده که این موضوع باعث شده تا خیلی از عمق کانال ها کم گردد و در نتیجه احتمال گیر کردن قایق ها در این گل و لای و آشغال های شناور بیشتر شده است. همچنین سطح پایین تر از حد معمول آب، باعث شده تا آجرکاری های خراب پایه ساختمان های تاریخی بیشتر معلوم گردد.

حالا که تمام این مسائل خودشان را نشان داده اند و چهره شهر را واقعا زشت نموده اند، مسئولان شهر به فکر تمیز کردن و لایروبی کانال ها افتاده اند. خبر بدتر اینکه ونیز سیستم فاضلاب مدرن ندارد و در نتیجه در تمام این دوران فضولات انسانی مستقیما به داخل کانال ها ریخته می شده که این موضوع نه تنها چهره شهر را به طرز وحشتناکی زشت می نماید بلکه بوی بسیار زننده ای هم در شهر ایجاد می نماید.

منبع: amusingplanet

منبع: الی گشت
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 320

به "ونیزی که دیگر آب ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونیزی که دیگر آب ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید