نکاتی از اختلاف میلیچ و محمود فکری، حق با کدام طرف است؟

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگاران، پستی حمایتی با چاشنی یک ابهام کوچک کافی بود تا محمود فکری بار دیگر یکی از بازیکنانش را در اختیار باشگاه قرار داده و این بار قرعه به نام بازیکنی افتاد که دست بر قضا خوش اخلاقی اش را ثابت نموده و در دل طرفداران این تیم هم صندلی ویژه ای دارد.

نکاتی از اختلاف میلیچ و محمود فکری، حق با کدام طرف است؟

با اینکه میلیچ معتقد است پستی که در صفحه شخصی اش گذاشته کاملاً جنبه حمایتی داشته و در گفتگویی کوتاه اقدام باشگاه را به شوخی تشبیه نموده، اما اینها چیزی را تغییر نمی دهد و حالا میلیچ بعد از شیخ و اسماعیلی، در اختیار باشگاه نهاده شد تا احتمالاً بعد از برگزاری جلسه ای به تمرینات بازگردد.

فکری در شرایطی چنین تصمیمی را گرفت که تیمش به ملاقات عظیم فصل نزدیک می گردد و شرایط محمد نادری دیگر مدافع چپ تیمش برای رسیدن به دربی هنوز تعیین نیست. با این وجود سرمربی استقلال در تصمیمش جدی است و گویا قصد ندارد اجازه بر هم خوردن نظم گروهی تیمش تحت هر شرایطی باشد. در این رابطه به چند نکته اشاره می کنیم.

1- مسئولیت بازی کردن یا بازی نکردن هر بازیکنی در هر تیمی در هر کجای جهان بر عهده سرمربی است و این یک قانون در فوتبال است و در این رابطه با اینکه می توان انتقاد کرد، اما حکمی نمی توان صادر کرد.

2- وقتی تیمی نتیجه لازم را می گیرد، حتی به بازی کردن یا بازی نکردن یک بازیکن انتقاد هم نمی توان داشت چون نتیجه گرفته شده است.

3- استقلال در یک بازی بسیار مهم در خانه حریفی قدرتمند در حالی به پیروزی رسید که یک پنالتی را هم از دست داد. یعنی می توانست پیروزی عظیم تری را به دست آورد؛ و این پیروزی در غیاب میلیچ رقم خورد.

4- آبی پوشان به واسطه همان پیروزی عظیم به صدر جدول صعود کردند و هم اکنون با یک بازی کمتر صدرنشین مسابقات هستند که این جای هر انتقادی را هم می گیرد.

اما در قبال نکات بالا، باید نکاتی را هم از زاویه دید دیگری مطرح نمود تا با مقایسه آنها قدری زوایای ناتعیین این برخورد نیز تعیین گردد. بعضی از منتقدان نیز نکاتی در نقد این نوع برخورد با بازیکن دارند که به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.

1- در حالی که تنها 9 هفته از لیگ برتر گذشته، فکری چند بازیکن را در اختیار باشگاه قرار داده و این باعث می گردد در برخورد بازیکن و باشگاه، بعضی حرف های ناگفته هم رد و بدل گردد که چه بسا در انگیزه های بازیکن تاثیر منفی بگذارد.

2- منتقدان به این تصمیم فکری معتقدند فکری با بعضی از بازیکنان مماشات نموده و در قبال بعضی از بازیکنان مته به خشخاش می گذارد و در برخوردهای انضباطی یکسان برخورد نمی نماید. به عنوان مثال به بازیکنی می توان اشاره نمود که بر علیه طرفداران پیغام منتشر می نماید و سپس مقابل دوربین درخواست جدایی می نماید، اما برخوردی با وی نمی گردد و در بازی بعدی کاپیتان می گردد.

3- شاید می شد این برخوردهای انضباطی بدون رسانه ای شدن و در فضایی محبت آمیز و پشت درهای بسته صورت می گرفت و بلافاصله بر علیه بازیکن در رسانه های باشگاه مطالبی نوشته نمی شد.

4- افزایش تعداد بازیکنانی که با آنها برخورد انضباطیِ رسانه ای انجام شده در ادامه فصل می تواند بر کیفیت فنی تیم تاثیر منفی بگذارد.

حال با دانستن نقطه نظرات موافقان و مخالفان برخورد فکری با هرویه میلیچ مدافع کروات استقلال باید دید در نهایت تکلیف این مدافع چه زمانی و با چه نحوی با تیم تعیین می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1395

به "نکاتی از اختلاف میلیچ و محمود فکری، حق با کدام طرف است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی از اختلاف میلیچ و محمود فکری، حق با کدام طرف است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید