نزاع چین و آمریکا به برنامه های گوشی موبایل رسید

به گزارش مجله کارنیکان، در ادامه تنش های میان آمریکا و چین، طبق تصویب لایجه مجلس سنا آمریکا، نصب برنامه تیک تاک چینی بر روی گوشی های مقامات دولت این کشور ممنوع است.

نزاع چین و آمریکا به برنامه های گوشی موبایل رسید

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از رویترز، تحت لایحه ای که به تصویب کمیته سنا در آمریکا رسید، کارمندان فدرال ایالات متحده از استفاده از برنامه چینی تیک تاک در گوشی های موبایل منع می شوند.

لایحه نه به برنامه تیک تاک در دستگاه های دولتی که توسط سناتور جاش هاولی ارائه شده بود به اتفاق آرا در کمیته امور دولتی و امنیتی سنای آمریکا به تصویب رسید و برای رای آوری به مجلس سنا آورده می گردد.

مقامات آمریکا در حالی به بهانه نفوذ اطلاعاتی شرکت های چینی به اطلاعات شهروندان، این لایحه را به تصویب رساندند که برنامه تیک تاک از محبوبیت ویژه ای میان جوانان آمریکایی برخوردار است.

به گزارش رویترز، 60 درصد از کاربران 26.5 میلیونی برنامه تیک تاک شهروندان 16 تا 24 سال آمریکایی هستند.

جیمی فاواززا سخنگوی برنامه تیک تاک در پاسخ به بهانه های مقامات آمریکا گفت: تیم این شرکت در ایالات متحده اولویت بالاتری نسبت به ارتقاء یک تجربه برنامه ایمن برای محافظت از حریم شخصی کاربران ندارد.

در ادامه تنش های میان واشنگتن و پکن، وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اظهار داشت که به دلیل محافظت از مالکیت معنوی و اطلاعات شخصی کنسولگری چین در هیوستون تگزاس را بسته است.

وزارت خارجه چین اظهار داشت از آنجایی که واشنگتن از پکن خواست تا ظرف 72 ساعت کنسولگری خود در هیوستون را ببندد، دولت چین به این اقدام ناگهانی دولت ترامپ شدیدا اعتراض و اظهار داشت که مقابله به مثل می نماید.

وزارت خارجه چین این اقدام آمریکا را تحریک سیاسی دانست و اضافه نمود: این اقدام یک جانبه، به طور جدی قوانین بین المللی، هنجارهای اساسی حاکم بر روابط بین الملل و توافقنامه دوجانبه کنسولی بین چین و آمریکا را نقض می نماید. چین، چنین حرکت ظالمانه و غیرقابل توجیهی را که موجب خرابکاری روابط چین و آمریکا می گردد، محکوم می نماید. ما از ایالات متحده می خواهیم که بلافاصله تصمیم نادرست خود را پس بگیرد در غیر این صورت چین واکنش های مشروع و لازم را انجام خواهد داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1039

به "نزاع چین و آمریکا به برنامه های گوشی موبایل رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزاع چین و آمریکا به برنامه های گوشی موبایل رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید