ماسک و نقاب مخصوص اسب ها (تصاویر)

به گزارش مجله کارنیکان، یک تحقیق پیش از این ثابت نموده بود که حیوانات مزرعه مانند اسب، خوک و گوسفند ممکن است امکان ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشند

ماسک و نقاب مخصوص اسب ها (تصاویر)

به گزارش خبرنگاران ، بسیاری از صاحبان اسب ها از ماسک برای آنها استفاده می نمایند تا خطر انتقال ویروس کرونا از سو و یا به آنها را از بین ببرند اما بعضی به منظورهای دیگری از ماسک و نقاب اسب استفاده می نمایند.

احتمال ابتلا به کرونا در میان حیوانات وجود دارد هر چند حداقل در رابطه با بسیاری از آنها همانند اسب ها این مورد اثبات نشده است. با وجود اثبات نشدن این موضوع بسیاری از صاحبان اسب ها در سراسر دنیا ماسک های مخصوصی برای اسب های خود تهیه نموده اند. تعدادی از ماسک ها هم برای بهبود عملکرد تنفس اسب های مسابقه ای به کار می رود.

بعضی دیگر از صاحبان اسب ها برای محافظت از سر اسب خود از ماسک و نقاب استفاده می نمایند که در یک سال اخیر بسیار مد شده است.

عکاسی به نام تیم فلچ این عکس ها را گرفته است که در گاردین منتشر شده.

این ماسک معمولا برای حفاظت چشم های اسب برای مقابله با حشرات استفاده می گردد

این ماسک هم برای محافظت از سر اسب تهیه شده است

این ماسک دارای جریان سنج های مافوق صوت است که برای اندازه گیری عملکرد تنفسی در هنگام ورزش استفاده می گردد. این ماسک یک دقیقه نفس را محاسبه و همچنین جریان هوا را در داخل و خارج را نیز اندازه گیری می نماید و علاوه بر آن میزان اکسیژن را در داخل و خارج اندازه گیری می نماید. در داخل ماسک یک پرتو سونوگرافی وجود دارد و این قطع شدن پرتو است که جریان ها را اندازه گیری می نماید.

این ماسک مانند سالبوتنول برای برطرف انسداد مکرر مجاری تنفسی به کار می رود. یک چیزی شبیه آسم انسان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1289

به "ماسک و نقاب مخصوص اسب ها (تصاویر)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک و نقاب مخصوص اسب ها (تصاویر)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید