قیمت مسکن در کشورهای مختلف اروپایی

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران؛ مولداوی ارزان ترین خانه های اروپا را در خود جای داده است به طوری که میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور 965 یورو است.

قیمت مسکن در کشورهای مختلف اروپایی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین؛ قاره اروپا که دومین قاره کوچک جهان به حساب می آید 50 کشور مستقل و وابسته را در خود جای داده است. سه کشور روسیه، آلمان و ترکیه پرجمعیت ترین کشورهای اروپا هستند که به ترتیب 144.5، 83 و 82 میلیون نفر را در خود جای داده اند.

طبق آخرین براوردهای اجرا شده در سال 2019 نزدیک به 2 میلیون و 700 هزار نفر برای زندگی به شهرهای اروپایی مهاجرت نموده اند و بنابر آمارهای ارائه شده تا اواخر سال گذشته میلادی 23 میلیون نفر یا به عبارتی 5.1 درصد از جمعیت 447 میلیون نفری کشورهای اروپایی را اتباع خارجی تشکیل می دهند.

در بین تمام کشورهای اروپایی سوئیس تا به امروز بیشترین جذابیت را برای جذب مهاجر داشته است به طوری که 24.6 درصد از شهفرایندان کشورهای خارجی برای مهاجرت به این کشور می فرایند. با این وجود سومین کشور گران قیمت برای خرید خانه در اروپا است و میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور 13 هزار و 280 یورو است.

اتریش دومین مهاجرپذیرترین کشور اروپایی است که 14.4 درصد از کل مهاجران به قاره اروپا به آنجا مهاجرت می نمایند. با این وجود اتریش نیز پنجمین کشور اروپایی است که میانگین قیمت مسکن در آنجا بسیار بالا است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور 9 هزار و 609 یورو است.

آلمان سومین کشور اروپایی است که بیشترین مهاجر را در خود جای داده است به طوری که این کشور 10.5 درصد از کل مهاجران خارجی به قاره اروپا را در بر می گیرد. میانگین قیمت مسکن در آلمان در نسبت با کشورهای اروپایی متوسط است و هر متر مربع خانه در این کشور به طور میانگین 5 هزار و 907 یورو قیمت دارد.

اسپانیا چهارمین کشور مهاجرپذیر قاره اروپا است و این کشور 9.5 درصد از مهاجران خارجی این قاره را در خود جای داده است؛ میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور 4 هزار و 978 یورو است و این کشور به نسبت جزء کشورهای اروپایی است که میانگین قیمت مسکن در آن متوسط است.

انگلیس پنجمین کشور مهاجرپذیر اروپایی است که 8.6 درصد از مهاجران خارجی به اروپا را در بر گرفته است. انگلیس دومین کشور گران قیمت اروپا برای خرید خانه است که میانگین قیمت مسکن در آن برای هر متر مربع 21 هزار و 179 یورو است.

گران ترین کشور اروپایی برای خرید خانه، موناکو است؛ موناکو با نام رسمی شاهزاده نشین موناکو، دومین کشور کوچک جهانست و یکی از پرهزینه ترین کشورهای جهان برای زندگی است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور 44 هزار و 522 یورو است.

مولداوی با نام رسمی جمهوری مولداوی کشوری محصور در خشکی در اروپای شرقی است که از غرب با رومانی و از شرق با اوکراین همسایه است. این کشور ارزان ترین خانه های اروپا را در خود جای داده است به طوری که میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور 965 یورو است.

دومین کشور ارزان قیمت اروپایی برای خرید خانه، مقدونیه شمالی است که کشوری محصور در خشکی واقع در جنوب شرقی اروپا در ناحیه شبه جزیره بالکان است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور هزار و 134 یورو است و پس از آن مونته نگرو سومین کشور ارزان قیمت اروپا برای خرید خانه است که میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور هزار و 400 یورو است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1700

به "قیمت مسکن در کشورهای مختلف اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن در کشورهای مختلف اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید