عباس ذاقلی سرپرست دادگاه های تجدیدنظر استان تهران شد

به گزارش مجله کارنیکان، عباس ذاقلی سرپرست دادگاه های تجدیدنظر استان تهران معرفی گشت.

عباس ذاقلی سرپرست دادگاه های تجدیدنظر استان تهران شد

به گزارش مجله کارنیکان به نقل از قوه قضاییه، مراسم تکریم و معارفه سرپرست دادگاه های تجدیدنظر استان تهران ظهر امروز با حضور محمدی قائم مقام دادگستری کل استان تهران در مجتمع قضایی غدیر برگزار گشت.

محمدی قائم مقام دادگستری استان تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی اظهار کرد: این جلسه به مناسبت تکریم آقای لطفی قاضی نجیب، سخت کوش و پرکوشش، فاضل و پیشکسوت دستگاه قضایی است که بیش از 39 سال صبورانه در دستگاه قضایی منشا خیر و برکت بودند و همچنین معارفه آقای ذاقلی از قضات پرکوشش با کارنامه بسیار درخشان در عرصه های مختلف قضایی، است.

قائم مقام دادگستری استان تهران بیان نمود: قوه قضائیه یکی از ارکان رکین نظام جمهوری اسلامی ایران است که هرچه بیشتر بدرخشد اعتماد مردم نسبت به نظام بیشتر خواهد شد و در این مقطع در زمینه مبارزه با فساد بیش از هر زمان دیگری به آن اهتمام شده است.

وی گفت: در این میان دادگستری کل استان تهران در زمره پیش قراولان برخورد با فساد خودنمایی می نماید، در این راستا و در دادگستری کل استان تهران همه نگاه ها معطوف به محاکم تجدید نظر استان تهران است.

محمدی با اشاره به حساسیت و مسئولیت خطیر محاکم تجدید نظر استان تهران و صندلی و مسئولیت قضات پر کوشش گفت: باید در این مسئولیت به عدالت محوری و حق طلبی اهتمام داشته باشیم.

قائم مقام دادگستری استان تهران در ادامه به اخلاق مداری اشاره و بیان نمود: در تمام جلسات به این نکته تاکید دارم که با تمام کمبود ها و کاستی ها و سختی هایی که بواسطه تراکم پرونده ها در دستگاه قضایی متوجه قضات است اگر در رفتار برخی از همکارانمان با مردم نکات منفی وجود داشته باشد، تردید نکنید که درصد قابل ملاحظه ای اعتماد مردم به دستگاه قضایی تغییر خواهد نمود.

وی گفت: با مردم که مراجعه می کنند با حسن خلق رفتار کنیم و اخلاق مداری می تواند موجب تغییر نگرش مردم به دستگاه قضایی گردد.

محمدی تاکید نمود: قضات در انشاء رای و رسیدگی ها و در صدور دادنامه ها از فضای ملتهب جامعه بدور باشند و بر آنچه که عدالت و حق اقتضا می نماید مبادرت به صدور رای کنند.

در این مراسم از زحمات لطفی سرپرست دادگاه های تجدید نظر استان تهران تقدیر و ذاقلی به عنوان سرپرست جدید معرفی گشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 377

به "عباس ذاقلی سرپرست دادگاه های تجدیدنظر استان تهران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عباس ذاقلی سرپرست دادگاه های تجدیدنظر استان تهران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید