طرح نو ایلان ماسک برای بردن یک کشتی نوح به مریخ ، دانشمندان: امکان پذیر نیست؛ در نهایت تعداد زیادی حیوان مرده روی دستمان می ماند

به گزارش مجله کارنیکان، طرح ایلان ماسک برای بردن کشتی نوح آینده به مریخ به وسیله دانشمندان مورد تمسخر قرار گرفته است که می گویند این ادعا چیزی بیش از یک حرف جنجالی نیست و دستیابی به آن بسیار سخت است.

طرح نو ایلان ماسک برای بردن یک کشتی نوح به مریخ ، دانشمندان: امکان پذیر نیست؛ در نهایت تعداد زیادی حیوان مرده روی دستمان می ماند

به گزارش انتخاب؛ ماسک 50 ساله روز دوشنبه به مجله تایم گفت که پس از فرود فضاپیماهای استارشیپ اسپیس ایکس در مریخ طی پنج سال آینده، برنامه های بزرگی برای مرحله بعدی اکتشافات فضایی دارد.

او گفت: کار واقعاً بزرگ بعدی ساختن یک شهر خودکفا در مریخ و آوردن حیوانات و موجودات زمین به آنجا است.

وی اضافه کرد: چیزی شبیه کشتی نوح آینده

ماسک بارها گفته است که امیدوار است با کاهش منابع زمین و بدتر شدن تغییرات اقلیمی به انسان ها در استعمار مریخ یاری کند.

ماسک در مصاحبه با تایم با اشاره به هدفش برای انتقال حیوانات و گیاهان به سیاره سرخ، گفت: هدف کلی این بوده است که زندگی را چند سیاره ای کنیم و بشریت را به یک تمدن فضایی تبدیل کنیم.

اما کارشناسان همچنان در این باره تردید دارند و به چالش های بزرگ در پرورش دام در سیاره ای بدون اکسیژن اشاره کردند.

بعضی دیگر گفتند که این طرح صدها سال تا به نتیجه رسیدن فاصله دارد.

راجر وینز، دانشمند مستقر در لوس آلاموس در نیومکزیکو، که در حال حاضر ابزار لیزری SuperCam را بر روی مریخ نورد Perseverance در مریخ راهنمایی می نماید، به دیلی میل گفت که این ایده یک حرف جنجالی درخشان بود.

او گفت: مریخ با جو CO2 خود، اگر گیاهان را گرم و آبیاری نمایند، ممکن است مکان خوبی برای رشد گیاهان باشد، اما مکان وحشتناکی برای رها کردن حیواناتی است که برای تنفس به اکسیژن احتیاج دارند.

وی اضافه کرد: انسان ها ممکن است به مقدار کافی باهوش باشند که سیستم های تنفسی اکسیژن استفاده نمایند، اما اگر این وسیله از صورت حیوانی بیفتد، آیا آنقدر باهوش است که چنین سیستمی را تنظیم کند؟ من اینطور فکر نمی کنم. ما در نهایت با حیوانات مرده زیادی روبرو خواهیم شد. بیایید ابتدا باغ های گیاه شناسی را امتحان کنیم.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 دی 1401 بروزرسانی: 1 دی 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2269

به "طرح نو ایلان ماسک برای بردن یک کشتی نوح به مریخ ، دانشمندان: امکان پذیر نیست؛ در نهایت تعداد زیادی حیوان مرده روی دستمان می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نو ایلان ماسک برای بردن یک کشتی نوح به مریخ ، دانشمندان: امکان پذیر نیست؛ در نهایت تعداد زیادی حیوان مرده روی دستمان می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید