ساحل مخفی ماریتا؛ جاذبه حیرت انگیز مکزیک (تور مکزیک ارزان)

به گزارش مجله کارنیکان، مکزیک دو جزیره بزرگ و زیبا دارد که به هر دوی آن ها ماریتا (Marietas) می گویند و در سمت غربی این کشور قرار گرفته اند. این جزایر خالی از سکنه هستند و اهالی بومی و افرادی که همواره در آن ها زندگی نمایند، ندارد اما مکان هایی فوق العاده و بکر برای گشت و گذار و سفرهای رمانتیک است. در ادامه همراه تاپ گردشگر باشید تا با ساحل مخفی ماریتا در مکزیک بیشتر آشنا شوید.

ساحل مخفی ماریتا؛ جاذبه حیرت انگیز مکزیک (تور مکزیک ارزان)

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

این جزیره ها که جزء سرمایه های ملی طبیعی مکزیک و آتشفشانی که هستند به همین خاطر مقصد خوبی برای سفرهای ماجراجویانه و تحقیقات زمین شناسی می باشند. در یکی از این دو جزیره ساحلی باوردکردنی و رویایی وجود دارد که به ساحل عشق و ساحل مخفی ماریتا معروف است البته در میان مکزیکی ها به این ساحل بی همتا پالایا د آمور (Playa del Amor) می گویند.

جزایر ماریتا مجمع الجزایری کوچک و خالی از سکنه در مکزیک است که چندین مایل با ساحل نایاریت فاصله دارد. از زمانی که این جزایر به عنوان پارک ملی شناخته شد، ماهیگیری و شکار در این منطقه ها از طریق دولت مکزیک ممنوع اعلام شده است؛ به همین سبب افراد زیادی برای سرگرمی به این جزایر سر می زنند.

این ساحل شکل عجیبی دارد. همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید شبیه به گودالی بزرگ است که داخلش پوشیده از شن های طلایی رنگ و درخشان، آب زلال اقیانوس آرام و ماهی های رنگارنگ است. در حقیقت این ساحل غاری در کنار اقیانوس بی کران آرام است که به دلیل سکوت و چشم انداز زیبایش مقصد خوبی برای عشاق و دلدادگان بدل است.ساحل مخفی ماریتا در مکزیک

ساحل مخفی ماریتا که با نام ساحل عشق نیز شناخته می گردد، نامی است که به شکافی در سطح یکی از جزایر ماریتا در مکزیک داده اند. بعضی دلیل پدید آمدن این ساحل را بمباران عمدی از طریق دولت مکزیک می دانند؛ چراکه در گذشته در این مکان آزمایش های نظامی صورت می پذیرفت. برای رفتن به این ساحل، باید از یک کانال آبی به طول 15.5 متر که از اقیانوس اطلس قابل دسترسی است، عبور کرد. اگر در پی مکانی برای نشستن و خلوت کردن هستید، این ساحل برترین مکان به شمار می رود. بعلاوه در این ساحل می توانید به سرگرمیاتی از جمله قایق سواری یا غواصی بپردازید.

برای اینکه به ساحل عشق برسید باید از تونل کوچکی زیر آب شنا کنید و سپس به شن های سفید و گرم ساحل عشق خواهید رسید. طی چند سال گذشته جزایر ماریتا (Marieta Islands) تبدیل به قطب گردشگری محبوبی بین مردم شده است. این محبوبیت عمدتا به دلیل وجود گونه های غنی و زیاد جانوری همانند نهنگ گوژپشت، دلفین و سفره ماهی است. در میان شگفتی های بسیار این جزایر، ساحل عشق یا ساحل پنهان بیشتر مورد توجه بوده است؛ ساحلی زیبا که در یک غار حفره مانند مخفی شده و تنها با شنا کردن از یک مسیر تونلی کوتاه و باریک قابل دسترسی است.

چگونه به جزایر ماریتا برویم؟

از طریق قایق یا با یک تور می توانید خود را به پارک ملی جزایر ماریتا برسانید. این جزایر در فاصله 45 دقیقه ای استان نایاریت مکزیک قرار دارند. باید قایقی بگیرید که اجازه تردد در این جزیره را داشته باشد و بعلاوه طوری برنامه ریزی کنید تا هنگامی که دریا آرام است، به این منطقه وارد شوید.

نکاتی برای بازدید از ساحل مخفی در جزایر ماریتا

- برای بازید از ساحل مخفی در جزایر ماریتا، تنها 5 اپراتور اجازه بردن گروه های گردشگری به منطقه را دارند.

- تورهای این منطقه تنها 20 دقیقه برای بازدید از ساحل مخفی طول می کشند.

- گردشگران باید حداقل یک ماه یا دو ماه قبل، تور مورد نظر خود به مقصد ساحل مخفی را رزرو نمایند.

- شرایط دریا بسیار در بازدید از ساحل مخفی موثر است و گاهی اوقات ممکن است به دلیل شرایط جوی، بازدید از این ساحل از برنامه تورها حذف گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 دی 1401 بروزرسانی: 11 دی 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2275

به "ساحل مخفی ماریتا؛ جاذبه حیرت انگیز مکزیک (تور مکزیک ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساحل مخفی ماریتا؛ جاذبه حیرت انگیز مکزیک (تور مکزیک ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید