روس ها رکورد سرعت سفر به ایستگاه فضایی را شکستند

به گزارش مجله کارنیکان، یک کپسول سایوز که حامل سه فضانورد است صبح امروز به فضا پرتاب شد و برای نخستین بار در مدت زمان سه ساعت به ایستگاه فضایی بین المللی رسید.

روس ها رکورد سرعت سفر به ایستگاه فضایی را شکستند

برای سفر با تور پوکت ارزان همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران, صبح امروز کیت روبینز فضانورد ناسا همراه سرگی ریاژیکوف و سرگی دوسورچکوف فضانوردان روس همراه یک کپسول سایوز به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کردند.

این سفر که ماموریت اکسپدیشن 64 نام داشت، در نوع خود رکوردی به حساب می آید و پس از 3 ساعت و 2 بار مدار زدن دور زمین، فضانوردان را به مقصدشان رساند.

کپسول سایوز مذکور از مقر فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. ایستگاه فضایی بین المللی نیز با انتشار پستی اظهار داشت کپسول به ماژول Rassvet ایستگاه فضایی بین المللی متصل شده است.

این دومین باری است که روبینز به فضا سفر می نماید اما نخستین سفر ریاژیکوف و کودسورچکوف به فضا به حساب می آید. این فضانوردان قرار است 6 ماه در آزمایشگاه فضایی اقامت نمایند.

همچنین در این سفر یک عروسک بافتنی به نام یوری فضانوردان را همراه کرد. همسر کودسورچکوف این عروسک را بافته که به عنوان نشانگر گرانش صفر عمل کرد. به عبارت دیگر با شناور شدن عروسک در کپسول، فضانوردان متوجه می شوند وارد فضا شده اند.

به گفته ناسا هریک از فضانوردان می توانند نشانگر گرانش صفر خود را در سفر فضایی همراه ببرند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1163

به "روس ها رکورد سرعت سفر به ایستگاه فضایی را شکستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روس ها رکورد سرعت سفر به ایستگاه فضایی را شکستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید