به علت شرایط نامساعد جوی تا 28 اسفند ماه، سفر دریایی به کیش ممنوع شد

به گزارش مجله کارنیکان، مرتضی سالاری - مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان - اظهار کرد: با توجه به هشدارهای مکرر هواشناسی مبنی بر وزش باد نسبتا شدید غربی و مواج شدن دریا، تردد شناورها از بنادر آفتاب و چارک به مقصد جزیره کیش متوقف شده و این محدودیت تا صبح روز یکشنبه 28 اسفندماه جاری ادامه دارد.

به علت شرایط نامساعد جوی تا 28 اسفند ماه، سفر دریایی به کیش ممنوع شد

وی ادامه داد: مسافرانی که قصد تجربه سفرهای دریایی از مسیر غرب به منطقه ها گردشگری از جمله جزیره کیش را دارند، قبل از اقدام به سفر با ارسال عدد 2 به سامانه پیامکی 50004001983692 از شرایط جوی دریایی و زمان حرکت شناورها آگاه شوند.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با بیان اینکه تعطیلی بنادر مسافری در شرایط نامساعد جوی به علت ارتقا سطح ایمنی سفر و سلامت جان مسافران است، تاکید نمود: مسافران و گردشگران با اطلاع قبلی به وسیله سامانه پیامکی اعلام شده و برنامه ریزی از چگونگی شرایط دریایی منطقه اطلاع یافته و در صورت تعطیلی بنادر به هیچ عنوان از شناورهای غیرمجازی که بدون استانداردهای لازم و ارتباط رادیویی با مراکز جست وجو و نجات هستند، استفاده ننمایند.

لزوم استفاده از جلیقه نجات و رعایت الزامات ایمنی در سفر دریایی

سالاری بر لزوم استفاده از جلیقه نجات و رعایت الزامات ایمنی در سفر دریایی تاکید و بیان نمود: در صورت ضرورت ایجاد هرگونه شرایط اضطرار در دریا، مسافران ضمن گوش فرادادن به توصیه فرماندهان شناورها می توانند با تلفن 1550 تماس گرفته و شرایط پیش آمده را اعلام نمایند.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، طرح سفرهای دریایی نوروز 1402 از 25 اسفندماه شروع شده و تا 15 فروردین ماه سال 1402 ادامه دارد. بعلاوه 21 فروند لندینگ کرافت با ظرفیت حمل 902 دستگاه خودرو و 10 فروند شناور مسافری با ظرفیت 1265 صندلی برای حمل و نقل مسافران نوروزی در بنادر غرب استان به مقصد جزیره کیش تدارک دیده شده است.

پیش از این نیز نادر پسنده - مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر - به ایسنا گفته بود که بندر لنگه در غرب استان هرمزگان از 25 اسفند با هوای نامساعد روبرو شده که باعث شده سفرهای دریایی از چارک و بندر آفتاب به کیش متوقف گردد و پیش بینی هواشناسی این است که این توقف تا یکشنبه ادامه خواهد داشت. بنابراین مردم تا پیش از صبح دوشنبه این بنادر را برای حرکت به سمت کیش انتخاب ننمایند زیرا آن مسیر منجر به ترافیک خواهد شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 اسفند 1401 بروزرسانی: 27 اسفند 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2311

به "به علت شرایط نامساعد جوی تا 28 اسفند ماه، سفر دریایی به کیش ممنوع شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "به علت شرایط نامساعد جوی تا 28 اسفند ماه، سفر دریایی به کیش ممنوع شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به علت شرایط نامساعد جوی تا 28 اسفند ماه، سفر دریایی به کیش ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید