اسلام هراسی در آلمان ادامه دارد

به گزارش مجله کارنیکان، منابع خبری گزارش داده اند در یکی از شهرهای آلمان روی دیوار یک باشگاه ورزشی پیغام های توهین آمیز نسبت به مسلمانان درج شده است.

اسلام هراسی در آلمان ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اسلام هراسی کماکان در آلمان ادامه دارد به طوریکه به تازگی روی دیوارهای یک باشگاه ورزشی متعلق به شهروندان ترکیه ای مقیم شهر بن پیغام هایی برای توهین به مقدسات مسلمانان نوشته شده است.

آلمان با بیش از 80 میلیون نفر جمعیت، پس از فرانسه دومین جمعیت مسلمان در اروپای غربی را دارد. در میان 4.7 میلیون مسلمان این کشور، سه میلیون نفر اصالتا ترکیه ای هستند.این کشور طی سالهای اخیر شاهد رشد نژادپرستی و اسلام هراسی بوده است که با تبلیغات گروه های نئونازی و حزب راست افراطی ای دی اف تقویت می گردد.

کمال ارگون رئیس انجمن مسلمانان ترکیه موسوم به IGMG، اخیرا گفت که مساجد بیشتری در آلمان در ماه های اخیر بیشتر مورد تهدید، تخریب یا آتش سوزی نهاده شدند. وی گفت: در سال گذشته دستکم 122 مسجد هدف چنین حملاتی نهاده شدند و ده ها مسجد مورد تهدیدهای متعدد بمب گذاری نئونازی ها یا دیگر گروه های افراطی آلمان نهاده شد.

وی گفت: از مقامات پلیس می خواهیم تحقیقات موثرتری انجام دهند و عاملان این حملات را دستگیر نمایند.

ارگون که ریاست یکی از بزرگترین سازمانهای مسلمان شهروندان ترکیه ای مقیم آلمان را بر عهده دارد اضافه نمود که مسلمانان به دلیل افزایش اقدامات ضد اسلامی ، خصومت و تبعیض بیشتری را در زندگی روزمره خود تجربه می نمایند.

وی گفت که بانوان مسلمان که روسری به سر می گذارند به طور مرتب در خیابان مورد آزار و شکنجه نهاده شده اند و گفته می گردد که حوادث حمله فیزیکی نیز رو به افزایش است.بر اساس ارقام رسمی، پلیس آلمان از ژانویه تا نوامبر سال 2020 ،632 مورد اسلام هراسی را ثبت نموده است .این در حالی است که گفته می گردد رقم واقعی بالاتر است زیرا بسیاری از قربانیان پیگیر شکایات کیفری نیستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1749

به "اسلام هراسی در آلمان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلام هراسی در آلمان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید