احداث کارخانجات فولاد در خارج از کشور، شرکت های بسیاری در تایلند محصولات ایران را مصرف می نمایند

به گزارش مجله کارنیکان، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز شرکت های بسیاری در تایلند محصولات ایران را مصرف می نمایند، بنابراین باید به منظور جلب رضایت مشتریان خارجی بسیار کوشش کنیم.

احداث کارخانجات فولاد در خارج از کشور، شرکت های بسیاری در تایلند محصولات ایران را مصرف می نمایند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، محمدرضا نعمت زاده دقایقی پیش در مراسم بهره برداری از ماشین شماره 5 ریخته گری شرکت فولاد مبارکه گفت: مشاهده این نوع فعالیت های ارزشمند برای همه ما غرور آفرین است، بیش از 50 سال است که در صنعت هستیم و با مشاهده این پیشرفت ها، بیشتر قدر فعالیت های اجرا شده را می دانیم.

وی اضافه نمود: پروژه ای که امروز در ذوب آهن افتتاح شد و همچنین پروژه ماشین ریخته گری شماره 5 فولاد مبارکه در دولت یازدهم پایه ریزی شد و این موضوع نشان می دهد که در مدت کوتاه 3 ساله می توان کارهای بزرگی انجام داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما در شرایطی که در تحریم قرار داشتیم و با کمبودهای بسیاری روبرو بودیم به پیروزیت های زیادی رسیدیم و این موضوع نشان دهنده این است که کلید مدیریت می تواند بسیاری از نقاط ضعف را شناسایی و حل نماید.

وزیر صنعت با بیان اینکه بازدید از این نوع فعالیت ها برای ما غرورآفرین است و افرادی مثل ما بیشتر قدر این فعالیت ها را می بیند و می فهمد، توضیح داد: پروژه ای که در ذوب آهن افتتاح شد، در دوره دولت یازدهم پایه ریزی و به نتیجه رسیده است. این مسئله نشان می دهد که در مدت 3 ساله می توان اقدام های بزرگ انجام داد در شرایطی که کشور با تحریم روبرو بود.

نعمت زاده با بیان اینکه باید از همه کسانی که در این مجتمع صنعتی کوشش می نمایند، تشکر کنم، ادامه داد: امیدوارم به برنامه افق درازمدت نیز برسید.در بندرعباس نیز واحد 1.2 میلیون تنی شمش راه اندازی شد و سال آینده نیز پروژه هایی داریم و هدف گیری این است که در 6 الی 7 سال آینده به 50 میلیون تن فولاد خام برسیم.

وی با بیان اینکه در زمینه ورق بازار بسیار خوبی را داریم، گفت: امروز شرکت های بسیاری در تایلند محصولات ایران را مصرف می نمایند، بنابراین باید به منظور جلب رضایت مشتریان خارجی بسیار کوشش کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: البته مسائل و اعتراض هایی را در داخل داریم که بعضی به حق و بعضی نیز به جا نیست. قبول داریم که مصرف نمایندگان داخلی امروز برایمان اولویت دارند و باید فراوری را به گونه ای برسانیم که هم فراوری داخل و خارج را تأمین نموده تا حرفی برای گفتن در جهان داشته باشیم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به تبدیل انرژی خام به محصولات مختلف گفت: باید به جای اینکه انرژی خام را صادر کنیم، آنها را تبدیل به محصولات باارزش کنیم. رهبر معظم انقلاب نیز همیشه تأکید بسیاری بر اقتصاد مقاومتی داشته اند که یکی از نمونه هایش تکیه بر توان داخل است.

نعمت زاده گفت: در این زمینه یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی است و امیدوارم روزی برسد که کل خط فراوری فولاد را در داخل فراوری کنیم.

وی اعلام نمود: امروز شرکت های ایتالیایی و آلمانی در اصفهان حضور پیدا نموده اند و سعی بر این داریم تا احداث کارخانجات فولاد را در خارج از کشور داشته باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: به نظر من این کار شدنی است زیرا کشور ما در بسیاری از از زمینه ها پیروز بوده و معتقدم همان طور که فولاد مبارکه در چند جای کشور از فراوری مواد اولیه فعال بودند در این زمینه نیز باید پیش قدم باشند.

وی اضافه نمود: باید توانمندی مهندسی و ساخت تجهیزات و بازاریابی و فروش در جهان را گسترش دهیم، فضای بازی است و باید به آنچه داریم راضی نباشیم.

نعمت زاده اضافه نمود: در حال حاضر توان و ظرفیت کشور در بخش نیروی انسانی بسیار بالاست و اصفهان باید موتور نیروی محرکه برای کل کشور باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 424

به "احداث کارخانجات فولاد در خارج از کشور، شرکت های بسیاری در تایلند محصولات ایران را مصرف می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث کارخانجات فولاد در خارج از کشور، شرکت های بسیاری در تایلند محصولات ایران را مصرف می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید