آهسته راه رفتن نشانه ابتلا به زوال عقل است؟

به گزارش مجله کارنیکان، تحقیقات نشان می دهد که بین سرعت راه رفتن و کاهش عملکرد ذهنی ارتباط وجود دارد.

آهسته راه رفتن نشانه ابتلا به زوال عقل است؟

به گزارش مهر، این مطالعه شامل حدود 17 هزار بزرگسال بالای 65 سال بود و نشان داد کسانی که سالانه حدود 5 درصد کُندتر راه می فرایند و همچنین کاهش حافظه داشتند، با بیشترین احتمال ابتلاء به زوال عقل روبرو بودند.

تایا کالیر، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه موناش در استرالیا، گفت: این نتایج اهمیت راه رفتن را در ارزیابی خطر زوال عقل نشان می دهد.

این یافته ها بازتاب یافته های مطالعه سال 2020 روی تقریباً 9000 بزرگسال آمریکایی است که ارتباط بین کاهش سرعت راه رفتن و کاهش حافظه و خطر ابتلاء به زوال عقل در آینده را نشان می دهد.

تحقیقات نشان می دهد که ارتباط بین سرعت راه رفتن و کاهش عملکرد ذهنی ممکن است به دلیل کوچک شدن هیپوکامپ سمت راست مغز باشد، بخشی از مغز که وظیفه یادگیری، خاطرات و توانایی یافتن راه را بر عهده دارد.

مطالعات قبلی همچنین نشان داده اند که ورزش های هوازی مانند پیاده روی سریع، دویدن، شنا، دوچرخه سواری و رقصیدن می توانند هیپوکامپ را بزرگ کرده و برخی از نواحی حافظه را بهبود بخشند.

ابتلاء به اختلال شناختی خفیف، به این معنی نیست که فرد به زوال عقل مبتلا خواهد شد. طبق گزارش محققان، تنها 10 تا 20 درصد از افراد 65 سال و بالاتر مبتلا به اختلال شناختی خفیف در طول یک سال دچار زوال عقل می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2179

به "آهسته راه رفتن نشانه ابتلا به زوال عقل است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آهسته راه رفتن نشانه ابتلا به زوال عقل است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید