ماکت تازه آیفون 13 چینش قطری لنز های دوربین را تأیید می نماید

به گزارش مجله کارنیکان، به تازگی تصاویر بیشتری از ماکت های آیفون های 13 منتشر شده است. این تصاویر تازه که به وسیله یکی از افشاگران اطلاعات به DuanRui در اینترنت منتشر شده اند، طراحی تازه ماژول دوربین را در نسخه استاندارد آیفون 13 نشان می دهند.

ماکت تازه آیفون 13 چینش قطری لنز های دوربین را تأیید می نماید

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

در طراحی تازه ماژول دوربین، دو لنز تشکیل دهنده این ماژول به جای قرار دریافت بر روی یکدیگر و به صورت عمودی، به صورت قطری در ماژول دوربین قرار گرفته اند. بعلاوه نگاهی به قسمت جلویی ماکت های تازه، ناچ کوچک تر به کار رفته در آیفون های 13 را نشان می دهد.

این ماکت های تازه هم مشابه ماکت ها و طرح های شماتیک آیفون 13 هستند که پیش تر در اینترنت منتشر شده بود. تصاویر منتشر شده از ماکت آیفون های 13 نشان می دهند که آیفون 13 مینی و نسخه استاندارد آیفون 13 دارای ماژول دوربین با طراحی ظاهری تازهی هستند.

بعلاوه باید بگوییم که گویا اپل از ماژول دوربین عظیم تر و برجسته تر در آیفون 13 پرو استفاده نموده است. رخ دادن این تغییرات در ماژول دوربین آیفون 13 پرو باعث شده است که ماژول دوربین به کار رفته در این گوشی، مشابه ماژول دوربین به کار رفته در آیفون 13 پرو مکس گردد.

شایعه های منتشر شده نشان می دهند که ممکن است اپل تغییرات مختلفی را در دوربین آیفون های 13 ایجاد کند. این شایعه ها اسم می نمایند که به احتمال زیاد مدل های پرو آیفون 13 دارای دوربین فوق عریض بهبودیافته با گگرددگی دیافراگم f/1.8، لنز تازه با 6 المان و سیستم فوکوس اتوماتیک خواهند بود.

البته باید بگوییم که بعضی شایعه های دیگر اسم می نمایند که اپل از این دوربین فوق عریض بهبودیافته در تمامی آیفون های 13 استفاده خواهد نمود. علاوه بر دوربین فوق عریض بهبودیافته، شایعه های دیگری هم وجود دارند که ادعا می نمایند اپل ممکن است از قابلیت لرزشگیر تصویر با حرکت سنسور در تمامی آیفون های 13 استفاده کند.

استفاده از این قابلیت باعث بهبود کیفیت عکس های گرفته شده با این آیفون ها خواهد شد و با حذف لرزش دوربین در هنگام عکاسی، کیفیت تصاویر گرفته شده با این آیفون ها به خصوص در محیط های کم نور را بهبود خواهد بخشید.

شایعه ها اسم می نمایند که اپل ممکن است از قابلیت لرزشگیر تصویر با استفاده از حرکت سنسور در دوربین اصلی تمامی آیفون های 13 و دوربین فوق عریض مدل های پرو استفاده کند. بعلاوه شایعه ای وجود دارد که اسم می نماید کاربران می توانند با استفاده از آیفون های 13 به ضبط فیلم در حالت پرتره هم بپردازند.

علاوه بر این ها، حدس و گمان هایی درباره قابلیت های عکاسی نجومی با آیفون های 13 هم مطرح شده است. این ادعاها اسم می نمایند که ممکن است اپل از حالت مخصوصی برای عکاسی نجومی در این آیفون ها استفاده کند که به صورت اتوماتیک در زمان عکاسی از آسمان فعال می گردد و با تشخیص ماه، ستاره ها و دیگر المان های وجود در آسمان، اکسپوژر عکس را تنظیم می نماید.

اگر تمامی شایعه های منتشر شده درست باشند، انتظار داریم که ماژول دوربین بهبود یافته استفاده شده در آیفون های 13 دارای ضخامت بیشتری هم باشد. البته ممکن است که لنز های تشکیل دهنده ماژول دوربین برجستگی کمتری را هم داشته باشند.

انتظار می رود که اپل از نسل تازه آیفون در پاییز 2021 رونمایی کند. گویا اپل می خواهد که همچون گذشته با برگزاری مراسمی در ماه سپتامبر (شهریور) از نسل تازه آیفون رونمایی کند. این شرکت در سال گذشته به علت مسائل به وجود آمده ناشی از همه گیری بیماری کووید 19 از آیفون های 12 در ماه اکتبر (مهر) رونمایی کرد.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1796

به "ماکت تازه آیفون 13 چینش قطری لنز های دوربین را تأیید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکت تازه آیفون 13 چینش قطری لنز های دوربین را تأیید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید