سهولت دریافت رمز پویا برای مشترسان بانک تجارت

به گزارش مجله کارنیکان، دارندگان کارت های بانکی بانک تجارت شاید یکی از بهترین شرایط را برای دریافت رمز پویای کارت های بانکی خود تجربه می نمایند و آن، دسترسی آسان و بدون دردسر برای فعال سازی رمز یکبار مصرف است.

سهولت دریافت رمز پویا برای مشترسان بانک تجارت

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام بانک تجارت، شمارش معکوس برای غیرفعال شدن رمزهای پویا در نظام بانکی شروع شده، مدت ها است که بانک مرکزی برای بالا بردن امنیت کارت ها و تراکنش های بانکی، دستور داده تا نظام بانکی، اقدام جدی برای غیرفعال کردن رمزهای ایستا که مورد سوءاستفاده های بسیار قرار گرفته، را دنبال کند.

در این میان، بانک ها کوشش نموده اند تا به روش های مختلف، زمینه را برای فعال سازی رمزهای پویا مهیا نمایند و هم اکنون که زمان اندکی وجود دارد تا بتوان پرونده غیرفعال کردن رمزهای ایستا را به فرمان بانک مرکزی بست.

بانک تجارت به عنوان یکی از بانک های قدیمی و صاحب نام ایران، در این میان کوشش نموده تا بهترین جهت را برای مشتریان خود در دریافت رمز پویای بانکی فراهم کند و بی دردسرترین راه را پیش روی آنها قرار دهد. در واقع، دارندگان کارت بانکی تجارت، برای فعال سازی رمز پویای خود، هیچگونه اجباری به مراجعه به شعب بانکی نداشته و تنها با مراجعه به دستگاههای خودپرداز فعال در سطح شهر، می توانند به راحتی رمز پویا را برای کارت بانکی خود را فعال نمایند.

چرخی در سطح شهرها به خوبی از مکانیابی دقیق بانک تجارت برای ایجاد شعب خود حکایت دارد، شعبی که در بسیاری از محله ها و منطقه های شهر گسترده شده و آماده خدمات رسانی به مشتریان است. بر این اساس اگر سری به دستگاه های ATM بانک تجارت بزنیم، روش های ساده ای پیش روی دارنده کارت بانکی قرار می گیرد که به نظر می رسد جهت دسترسی دارندگان کارت به رمز پویا را کاملا آسان می نماید.

کافی است که با مراجعه به دستگاه خودپرداز، از میان گزینه هایی همچون دریافت وجه، انتقال وجه، پرداخت قبوض و مواردی از این دست، ابتدا گزینه سایر خدمات را فعال نموده و وارد صفحه ای گردد که گزینه های مختلفی در آن نمایش داده شده است. یکی از این موارد، خدمات رمز پویا است که مشتری این بانک می تواند گزینه تغییر رمز را انتخاب نموده و از میان گزینه هایی همچون دریافت رمز اول، گزینه فعال سازی رمز پویا مورد انتخاب مشتریان قرار گیرد. بعد از انجام این عملیات، دستگاه خودپرداز رسیدی را در اختیار مشتری قرار خواهد داد. در واقع، بانک تجارت جهت را برای مشتری هموار نموده و وی پس از انتخاب گزینه فعال سازی رمزپویا، با این پیام روبرو می گردد که رمز پویا برای شما فعال شد.

اما کار اینجا تمام نمی گردد؛ اگر چه پیچیدگی خاصی در آن وجود ندارد و جای هیچگونه نگرانی نیست. در واقع، دارندگان کارت بانکی تجارت، پس از فعال سازی رمز پویا، باید با مراجعه به سایت بانک تجارت یا به وسیله یکی از استورها (فروشگاه های آنلاین)اقدام به نصب نسخه اپلیکیشن مرتبط با این بانک یعنی همراز نمایند.

پس از نصب این اپلکیشن، صفحه ای پیش روی کاربر قرار می گیرد که باید در آن، روی گزینه افزودن کارت کلیک نموده و شماره کارت مورد نظر خود را وارد نماید. در این مرحله، نرم افزار از کاربر، شماره سریال کد فعالسازی و درخواست می نماید که هر دوی اینها کاملا در دسترس است؛ به نحوی که شماره سریال در رسیدی که دستگاه خودپرداز در اختیار مشتری قرار داده، به ثبت رسیده است و کد فعالسازی نیز، برای وی به شماره تلفن همراه دارنده کارت، پیامک شده است. این جاست که ظرف مدت زمان کوتاهی، رمز پویا برای دارنده کارت بانک تجارت، به سرعت و بدون دردسر فعال می گردد.

نکته حائز اهمیت در این میان، مزایای برنامه همراز است که ورود با اثر انگشت و امکان کپی رمز پویا به وسیله برنامه نیز مهیا است. همچنین دارندگان اپلیکیشن همراه بانک تجارت برای دریافت رمز دوم پویا در انتقال وجه های شتابی نیازی به این ندارند که از برنامه خارج شوند و رمز را دریافت نمایند؛ بلکه در زمان ورود رمز، کافی است گزینه همراز را لمس نموده و بدون مشاهده رمز، از برنامه رمز پویا مستقیم وارد قسمت رمز دوم می گردد.

اما باید به این نکته هم توجه کرد که دارندگان گوشی های غیرهوشمند هم نگران نباشند. کد دستوری به شماره #88788 برای دریافت رمز دوم پویا پیش بینی شده و با ثبت نام در این سامانه مشتریان می توانند رمز پویا را با این کد دستوری دریافت نمایند.

این تمام کاری است که دارندگان کارت بانکی تجارت می توانند برای فعالسازی رمز پویای خود انجام دهند. پس کافی است که مشتری بانک تجارت باشید تا بتوان به راحتی خدمات ویژه ای همچون فعال سازی رمز یکبار مصرف بانکی را دریافت نموده و برای همواره، خیال خود را از بابت فیشینگ و کلاهبرداری های مرتبط با کارتهای بانکی در تراکنش های بدون کارت راحت کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 623

به "سهولت دریافت رمز پویا برای مشترسان بانک تجارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهولت دریافت رمز پویا برای مشترسان بانک تجارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید