اعلام پیروزی چین بر فقر، 99 میلیون چینی از فقر مطلق خارج شدند

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران : دولت چین اعلام نمود که در مبارزه با فقر در این کشور پیروز بوده و رسماً میلیون ها نفر را طی 8 سال گذشته از فقر مطلق خارج نموده است.

اعلام پیروزی چین بر فقر، 99 میلیون چینی از فقر مطلق خارج شدند

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس و به نقل از راشا تودی، دولت چین گفت که 9 منطقه محروم در استان گویژو، در جنوب غربی این کشور را از لیست شهرهای با فقر مطلق خارج نموده است. با خروج این 9 شهر، پکن مدعی است که یک ماه زودتر از زمان معین شده توانسته به موضوع فقر مطلق در این کشور انتها دهد.

از هفته گذشته مقامات این شهرها و مناطق خودمختار که پیشتر به شدت درگیر فقر بودند گفتند که آنالیز های صورت گرفته نشان می دهد که دیگر کسی در این مناطق در فقر مطلق نیست.

در سال 2012 حزب کمونیست چین هدف گذاری کرد که تا انتها سال 2020 به فقر در این کشور انتها دهد.

بر اساس معیارها در چین، خط فقر در این کشور 2300 یوآن در سال و یا درآمد کمتر از یک دلار در روز است. در سال 2012 از هر سه شهر چین یکی درگیر فقر بود و 832 منطقه محروم بیش از 80 میلیون جمعیت داشتند که زیر خط فقر زندگی می کردند.

بنا به اعلام اداره آمار چین طی 7 سال گذشته سالانه 10 میلیون نفر در این کشور توانمندسازی شده و از خط فقر بالا آمدند و جمعیت آنها از 98.99 میلیون نفر در سال 20112 به 5.51 میلیون نفر در 2019 رسید. در همین مدت تعداد مناطق فقیرنشین نیز از 832 به 52 کاهش یافته بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1245

به "اعلام پیروزی چین بر فقر، 99 میلیون چینی از فقر مطلق خارج شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام پیروزی چین بر فقر، 99 میلیون چینی از فقر مطلق خارج شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید